کواد کوپتر ماویک با سرعت بالا

کواد کوپتر پریما

کوادکوپتر جدید UVify با حداکثر سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت

شرکت UVify پهپادی موسوم به «اوری» معرفی کرده که می‌تواند به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این پهپاد می‌تواند هم برای افراد تازه‌کار و هم برای افراد حرفه‌ای مناسب باشد.

در جریان نمایشگاه CES در سال گذشته، شرکت UVify که یک شرکت تازه کار در عرصه‌ی تولید پهپاد به حساب می‌آید، یک پهپاد مسابقه‌ایِ پرسرعت با نام دراکو (Draco) را به‌نمایش گذاشت و این پهپاد توسط وب‌سایتEngadget به‌عنوان یکی از بهترین محصولات معرفی شده در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۷ شناخته شد. این شرکت امسال نیز به CES بازگشته تا موفقیت سال گذشته‌ی خود را با پهپاد دیگری موسوم به اوری (Oori) تکرار کند.

کواد کوپتر پریما

همچون دراکو، UVify در تولید اوری نیز روی سرعت پهپاد تمرکز کرده است؛ در حالی که حداکثر سرعت دراکو به ۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسید، این عدد در پهپاد اوری که به‌مراتب کوچک‌تر است به ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این پهپاد به اندازه‌ای کوچک است که کف دست شما جا می‌شود، پس نمی‌توان آن را برای مسابقه‌دهندگان حرفه‌ای مناسب دانست؛ اما اگر می‌خواهید مهارت خود در هدایت پهپادها را افزایش دهید، می‌توانید از این پهپاد استفاده کنید، ضمن این‌که می‌توانید از این پهپاد در محیط‌های بسته نیز استفاده کنید.

اوری در یک بسته‌ی کامل ارائه می‌شود که شامل پهپاد، باتری قابل شارژ از طریق کابل USB و یک کنترلر با صفحه‌ی تمام رنگی است. یک دوربین در قسمت جلوی پهپاد قرار دارد که تصاویر را مستقیما روی صفحه‌ی نمایشگر کنترلر نشان می‌دهد؛ همچنین می‌توانید تصاویر ارسال شده توسط این دوربین را روی نمایشگرهای چشمی نیز مشاهده کنید و در این حالت شبیه به خلبانی خواهید بود که در کابین هواپیما نشسته و آن را هدایت می‌کند.حسگرهای سنجش ارتفاع و سنجش حرکت رو به پایین نیز به اوری کمک می‌کنند تا پرواز با ثبات‌تری داشته باشد.

اغلب پهپادهای هم‌اندازه‌ی اوری از طراحی چندان جذابی برخوردار نیستند، اما اوری به چراغ‌هایی مجهز است که شارژ باقی‌مانده و وضعیت پرواز پهپاد را نشان می‌دهند؛ همچنین می‌توانید به سلیقه‌ی خود رنگ این چراغ را تغییر دهید. با هربار شارژ اوری می‌توانید آن را به‌مدت ۶ دقیقه به پرواز در آورید که برای پهپادهایی در این اندازه «متوسط» قلمداد می‌شود.

هرچند مسابقات پهپادها تدریجا توجه عمومی بیشتری را به سمت خود جلب می‌کند؛ اما هنوز هم از آن دست ورزش‌هایی قلمداد می‌شود که افراد خاصی به آن علاقه‌مند هستند. مهارت فنی مورد نیاز برای انجام تغییرات در پهپادها و حفظ و نگه‌داری آن‌ها از جمله موانعی هستند که ورود به این رشته‌ی ورزشی را مشکل می‌سازند. اما پهپادهای فوقِ کوچک در حال جلب توجه علاقه‌مندان به این رشته هستند؛ چرا که هزینه‌ی کمتری دارند، به پرواز در آوردن آن‌ها برای افراد تازه‌کار آسان‌تر است و به آماده‌سازی خاصی نیز نیاز ندارند.

کوادکوپتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *