یک دستگاه ردیاب شنود دار به چه دردی می خورد؟ بعضی وقت ها موقعیتی پیش می آید که مجبور می شوید کودک خود را کنترل کنید که با چه کسانی رفت و آمد می کند و با چه نوع افرادی مراوده دارد؛ همچنین ممکن است در شهری زندگی کنید که آمار سرقت خودرو در آن به شدت بالا بوده و شما ناگزیر به دنبال یک راه حل اساسی برای حل این مشکل خواهید بود. بهترین راه حل برای این قبیل مشکلات، خریدن یک دستگاه ردیاب همراه با شنود صدا می باشد؛ این نوع ردیاب ها که به ردیاب شنود دار معروف هستند، یم نوع جی پی اس به همراه دستگاه شنود صدا می باشند که در اندازه های کوچک برای کنترل شخص یا وسیله ی مورد نظر تولید می شوند.

ردیاب شنود دار
ردیاب شنود دار

ردیابی آسان، با دستگاه ردیاب شنود دار

در دستگاه های ردیابی پیشرفته که به صورت ساعت ردیاب، ردیاب خودرو و موتورسیکلت ها، ردیاب های چند منظوره و غیره تولید می شود، امکان تماس با دستگاه و شخص دارنده ی دستگاه ردیاب وجود داشته و همچنین می توان صدای اطراف را ضبط کرد. همچنین ردیاب های خودرو امکان وصل میکروفون را نیز دارند که در صورت دلخواه می توان برای رد و بدل کردن صدا در دو طرف نیز به خودرو متصل کنید.

کوچک ترین ردیاب های جهان

ردیاب های شنود دار از جمله ردیاب هایی هستند که هستند که با داشتن قابلیت شنود صدای محیط، به کوچکترین دستگاه های شنود از راه دور معروف شده اند. بنابراین افرادی که حتی به صورت مخفی می خواهند علاوه بر داشتن اطلاعات مکانی ، صدای محیط کار و یا کودکان خود را طی زمان مشخصی بشنوند بهترین راهکار دستگاه ردیاب شنود دار خواهد بود. علاوه بر این، در حین خطر و موارد اورژانسی نیز با فشردن دکمه ی روی دستگاه جی پی اس، می توانند از والدین یا افراد تحت نظر گیرنده تقاضای کمک کرده و حتی با آن ها گفت و گو کنند.

ردیاب میکروفون دار
ردیاب میکروفون دار

طریقه ی کار با ردیاب شنود دار

استفاده از دستگاه های شنود دار بسیار آسان تر شده است؛ در گذشته دستگاه های شنود و ردیاب ها نیاز به سخت افزار ها و نرم افزار های مخصوصی بودند که کار با آن ها بسیار دشوار و تخصصی بود، اما امروزه با نصب تنها یک برنامه روی موبایل یا سیستم خود می توانید به راحتی از ردیاب شنود دار استفاده کنید. به این صورت که با نصب نرم افزار مخصوص روی گوشیتان به ردیاب متصل می شوید و با فشردن دکمه ی روی ردیاب به طور مثال ساعتی، امکان مکالمه ی دو طرفه با بلندگو و شنود( بدون نیاز به تماس) و با نرم افزار گوشی امکان شنود محیط را خواهید داشت.

ردیاب شنود دار خودرو ها

یکی از پر کاربرد ترین و مهم ترین انواع ردیاب های شنود دار، رهیاب خودرو می باشد. این نوع ردیاب با داشتن قابلیت های جدید، به دزدگیر هوشمند خودرو نیز معروف شده است. همانطور که همه ی ما می دانیم، کار دزدگیر خودرو هشدار دادن و خبر کردن صاحب خودرو برای جلوگیری از سرقت می باشد، اما کار دزدگیر های معمولی تا زمان سرقت خودرو می باشد و بعد از آن کاربرد خاصی ندارند اما ردیاب هوشمند حتی در صورت سرقت خودرو نیز می توانید موقعیت مکانی خودرو را به راحتی و در کمترین زمان پیدا کرده و با کمک پلیس آن را برگردانید.

نکته ی مهم در مورد ردیاب شنود دار خودرو این است که این نوع ردیاب ها با باتری خودرو شارژ می شوند و نیازی به خارج کردن و شارژ مجدد آن ها نیست و حتی با خاموش شدن باتری خودرو نیز با ذخیره ی شارژ، به ثبت آخرین موقعیت مکانی می پردازد.

ردیاب شنود دار برای ردیابی کودکان

وقتی فرزندان به سنی می رسند که اکثر زمان خود را در مدرسه و به دور از والدین می گذرانند، والدین نیز برای کنترل کودکان خود و کم شدن نگرانی از بابت رفت و آمد آن ها اقداماتی را انجام می دهند؛ مخصوصا والدین شاغل که بیشتر زمان خود را سر کار هستند و از کودک خود دور اند.

داشتن یک ردیاب شنود دار همراه کودک این امکان را به والدین می دهد که ضمن آسودگی خاطر از رفت و آمد و امنیت فرزند خود، حتی به گفت و گو با او بپردازد؛ البته مساله ی شنود مکالمه ی کودکان جدا. به هر حال برای والدینی که قصد خرید یک ردیاب شنود دار برای امنیت فرزند خود را دارند، انواع ساعت ردیاب و ردیاب های شنود دار به شکل هایی که جلب توجه نمی کند، مثلا به شکل جا سوئیچی، پیشنهاد می شود. با نصب اپلیکیشن مخصوص ردیاب و وصل ردیاب به گوشی خود، مکان جغرافیایی فرزند خود را روی نقشه مشاهده کنید و به آسانی  تماس دو طرفه و یک طرفه با او داشته باشید.

این قابلیت به فرزند شما نیز این امکان را می دهد که به راحتی در هنگام خطر و نیاز به کمک فوری والدین خود با فشردن یک دکمه و برقراری تماس یا فرستادن هشدار به گوشی والدین، آن ها را از خطر مطلع سازند.

ردیاب کودک
ردیاب کودک

ویژگی های ردیاب شنود دار و اپلیکیشن متصل به آن

-تعیین یک یا چند محدوده ی مجاز و حتی غیر مجاز برای کودکان و فرستادن هشدار به والدین در صورت خروج از محدوده ی ایمن ورود به محدوده ی خطر.

-شنود محیط اطراف به صورت یکطرفه و امکان مکالمه ی دو طرفه ی والدین با کودکان

-راحتی حمل و ابعاد کوچک ردیاب شنود دار برای جاسازی

-ضد آب و ضد ضربه بودن ردیاب شنود دار در صورت ضرب دیدگی و افتادن در مایعات

-آلارم هشدار دهنده برای مواقع اضطراری

فرق ردیاب شنود دار با شنود جاسوسی چیست؟

لازم به ذکر است که ردیاب شنود دار تفاوت های اساسی با شنودگر های جاسوسی دارد و هرگز نمی توان این دو را در یک رده قرار داد.دستگاه های جاسوسی برای مصارف غیر قانونی و یا پلیسی استفاده می شوند که از شنود افراد برای این گونه مصارف استفاده می کنند اما ردیاب شنود دار برای اطلاع از وضعیت فرزندان، کارمندان و خودروی شخصی فرد مورد استفاده قرار می گیرد که کاملا قانونی و بلامانع می باشد. این نوع ردیاب بیشتر به یک تلفن همراه یکطرفه یا دو طرفه طبق صلاحدید فرد شباهت دارد که هر شخص برای حفظ مال و جان خود و فرزندانش در برابر حوادثات از آن استفاده می کند.