ردیاب آهنربایی خودرو ، بررسی امکانات و کاربردهای

ردیاب آهنربایی

حتماً بارها نام ردیاب آهنربایی خودرو را در سایت‌های تبلیغات لوازم خودرو و یا حتی در تلویزیون شنیده‌اید. در بسیاری از فیلم‌های جنایی و هیجان انگیز تلویزیون از این وسیله نام برده می‌شود. اما واقعاً ردیاب آهنربایی خودرو چیست؟ آیا فقط برای ماجراهای پلیسی به کار می‌رود؟ و یا یک وسیله‌ی لوکس برای خودرو است و کاربرد آنچنانی ندارد. در حقیقت ردیاب آهنربایی خودرو یک تراشه‌ی بسیار کوچک است که در خودرو جاسازی می‌شود و می‌توان توسط آن خودروها را ردیابی کرد و محل آن را تشخیص داد. امروزه امکانات بسیار زیاد دیگری به ردیاب‌ها اضافه شده است به صورتی که می‌توان آن را به راحتی جایگزین دزدگیر خودرو کرد. ردیاب‌ های خودرو با امکانات و همچنین قیمت‌های متفاوت در بازار وجود دارند. به طور کلی یک ردیاب آهنربایی خودرو یک دستگاه کوچک مانند دزدگیر خودرو است که با استفاده از سیم کارت کار می‌کند و به وسیله‌ی آن می‌توان از محل خودرو اطلاع پیدا کرد و آن را ردیابی کرد.

ردیاب آهنربایی NG3000
ردیاب آهنربایی

کاربردهای ردیاب خودرو

ردیاب آهنربایی خودرو یک ابزار کوچک با کاربردهای بسیار جذب است. با استفاده از این دستگاه می‌توان امکانات متعددی به خودرو اضافه کرد که در ادامه تعدادی از این امکانات را بررسی می‌کنیم. اولین و مهم‌ترین قابلیت ردیاب آهنربایی خودرو پیدا کردن ماشین‌های دزدیده شده است. در صورتی که ماشین شما دزدیده شود و یا شخصی بدون اجازه آن را جا به جا کند، به راحتی می‌توانید از محل خودروی خود اطلاع پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت می‌توانید با استفاده از موبایل و سیستم کامپیوتر خود محل خودروی خود را چک کنید و اطمینان پیدا کنید خودروی شما سر جایش می‌باشد.

یکی از جذاب‌ترین کاربردهای ردیاب آهنربایی خودرو امکان مطلع شدن از محل‌هایی است که خودروی ما به آنجا رفته است. با نصب این دستگاه روی ماشین فرزندانتان می‌توانید از امنیت آن‌ها و محل رفت آمد آن‌ها مطلع شوید. این وسیله  پر کاربرد توسط ارگان‌ها و نهادهای دولتی نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. زیرا با اطلاع یافتن از محل خودرو و جاهایی که کاربرد خودرو توسط خودرو رفته است، از سو استفاده کارمندان از وسایل نقلیه سازمان برای مصارف شخصی جلوگیری خواهد شد. با استفاده از این دستگاه می‌توانید در هر نقطه که مایل بودید خودرو را خاموش کنید. این کاربرد برای جلوگیری از سوء استفاده از خودروی شما بسیار لازم است.

یکی از دیگر امکانات جذاب جی پی اس آهنربایی خودرو امکان شنود صدای داخل خودرو است. با تعبیه کردن یک میکروفون داخل خودرو کاربر می‌تواند صدای افرادی را که داخل خودرو با یکدیگر صحبت می‌کنند بشوند.( برای اطلاعات بیشتر به صفحه ردیاب شنود دار بروید)

ردیاب آهنربایی خودرو روی چه ماشین‌هایی قابل نصب است؟

در حقیقت هیچ محدودیتی برای نصب ردیاب آهنربایی خودرو روی وسایل نقلیه وجود ندارد و می‌توان این دستگاه را از خودروی بنز گرفته تا روی دوچرخه و یا موتور سیکلت نصب کرد. تمامی خودروهای سبک و سنگین می‌توانند این دستگاه را نصب داشته باشند تا کاربر بتواند از آن استفاده کند.

ردیاب آهنربایی خودرو در کدام قسمت خودرو نصب می‌شود؟

ردیاب آهنربایی خودرو را می‌توان در هر محلی از خودرو نصب کرد. و معمولاً محل ثابتی برای نصب آن وجود ندارد. دلیل این امر آن است که در صورتی که این دستگاه را در محل ثابتی از خودرو نصب کرد، سارقین بلافاصله پس از سوار شدن به خودرو با اطلاع از محل نصب آن، آن را از کار می‌اندازند. به همین دلیل هیچ محل ثابت و از پیش تعیین شده‌ای برای نصب ردیاب آهنربایی خودرو وجود ندارد و کاربر می‌تواند آن را در هر قسمتی از خودرو که به سیم کشی برق دسترسی داشته باشد، نصب کند.

نحوه نصب ردیاب خودرو

همان طور که گفته شد ردیاب‌ها با امکانات متفاوتی در بازار موجود می‌باشند و انواع مختلفی دارند. با توجه به تفاوت ردیاب‌ها نحوه‌ی نصب آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. هرچقدر که مدل یک جی پی اس آهنربایی خودرو پیشرفته‌تر باشد و امکانات بیشتری داشته باشد، به طبع نصب آن نیز پیچیده‌تر خواهد بود. البته لازم به ذکر است تقریباً همه‌ی ردیاب‌ها دفترچه‌ی راهنما دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان به راحتی مراحل نصب ردیاب را از ابتدا تا انتها دنبال کرد. ولی پیشنهاد می‌شود برای نصب این دستگاه به یک نصاب دزدگیر مراجعه کنید. زیرا در صورتی که نتوانید دستگاه را به درستی نصب کنید، امکان دارند به درستی کار نکند. نصاب‌های دزدگیر می‌توانند در کمتر از نیم ساعت هر نوع ردیاب را روی انواع خودروها و وسایل نقلیه نصب کنند.

یک ردیاب آهنربایی خودرو چطور کار می‌کند؟

در همه‌ی ردیاب‌های خودرو، تکنولوژی مورد استفاده تقریباً یکسان می‌باشد. همه‌ی ردیاب‌های خودرو از دو تکنولوژی جی پی است و همچنین سیم کارت استفاده کنند. ردیاب‌های خودرو با استفاده از تکنولوژی جی پی اس طول و عرض جغرافیایی خودرو را پیدا کرده و از طریق سیم کارت برای کاربر ارسال می‌کنند. در حقیقت می‌توان گفت که ردیاب‌های خودرو با استفاده از اینترنت سیم کارت خودرو،  اطلاعات خودرو را برای کاربر ارسال می‌کنند. از هر نوع سیم کارتی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌توان در ردیاب‌های خودرو استفاده کرد. تنها چیزی که در انتخاب سیم کارت اهمیت دارد، آنتن دهی و سرعت و قیمت بسته‌های اینترنت است. باید این مورد را در نظر داشته باشید، در جاهایی که سیم کارت ردیاب آنتن دهی نداشته باشد و یا بسته‌ی اینترنت آن فعال نباشد، جی پی اس خودرو نمی‌تواند اطلاعات را برای صاحب خودرو ارسال کند. در نتیجه اطلاعات در ردیاب‌های دارای کارت حافظه ضبط می‌شود و به محض دسترسی به اینترنت برای صاحب خودرو ارسال خواهد شد.

بسیاری از کاربران ردیاب‌های برای مصرف کمتر اینترنت ردیاب را در حالت آفلاین قرار می‌دهند و در روز یک الی دو بار از طریق فلش و یا اینترنت اطلاعات ردیاب را بازبینی و بررسی می‌کنند. با این کار می‌توان در مصرف بسته‌های اینترنت صرفه جویی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *