عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو

عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو

آیا در مورد عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو تا به حال چیزی به گوشتان خورده است؟ آیا می دانستید عوامل موثر بر ردیابی خودرو می تواند چیزهای متفاوتی باشد؟ مانند عوامل موثر بر دقت دستگاه های ردیابی خودرو، عوامل موثر بر قیمت ردیاب خودرو و ….

ما می خواهیم این مقاله را به عوامل موثر و تاثیر گذار بر ردیابی خودرو اختصاص دهیم و قبل از هر چیزی ردیاب خودرو را توضیح می دهیم تا آن دسته از افرادی که اطلاعی در این زمینه ندارند، با آن آشنا شوند. پس اگر می خواهید در مورد ردیابی خودرو با خبر شوید، با ما تا پایان مقاله همراه شوید.

ردیابی خودرو چیست؟

ردیاب خودرو به یک دستگاه کوچک ردیاب گفته می شود که نشانگر مکانیست که خودروی شما در آنجا قرار گرفته است و از کاربردهای مهم آن می توان به امنیت داشتن خودرو و پیدا کردن مسیرهای تردد اشاره کرد. نه تنها از ردیاب برای ماشین ها استفاده می کنند بلکه برای خیلی از چیزهای دیگر مانند حیوانات، اشیای با ارزش، استفاده هوایی، در زیر آب و بر روی آب کاربرد دارد.

رد یاب خودرو معمولا به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول، ردیاب هایی هستند که مستقیما به خودرو وصل می شوند و نیازی به شارژ کردن ندارند و امکان کار کردن آن ها به صورت دائم وجود دارد. دسته دوم، ردیاب هایی که قبل از استفاده، شارژ کردن آن ها ضروری می باشد و با توجه به اندازه و قیمت های مختلف در مدل های متنوعی برای خرید وجود دارد.  در ضمن عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو فراموش نکنید.

عوامل تاثیرگذار بر ردیابی خودرو چیست؟

امروزه اکثریت افراد هر روزه از ردیاب بر روی موارد مختلف استفاده می کنند فقط حواستان باشد که اطلاعات مکانی باید دقیق باشد، در غیر این صورت ردیاب سیگنال را دریافت نمی کند یا خطای اطلاعات دریافتی رخ می دهد. اگر می خواهید از اطلاعات و سیگنال دریافتی مطمئن شوید، به عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو در زیر توجه کنید:

انرژی کافی: گاهی اوقات به ردیاب برق و یا ولتاژ درست و مورد نیاز وصل نمی شود و انرژی کافی ندارد که موجب ایجاد اختلال در دستگاه گردیده و با گذشت زمان به ان آسیب می رساند و دستگاه را از کار می اندازد. پس زمانی که تصمیم گرفتید ردیاب را بر روی خودرو نصب کنید، از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

عدم وجود مانع برای سیگنال: فلزات و سازه های بتنی مانع از دریافت سیگنال برای جی پی اس می شوند. اگر می خواهید از عملکرد ردیابی که نصب می کنید، مطمئن شوید، آن را از فلزات و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی دور نگه دارید تا اختلالی ایجاد نکند. یادتان باشد که آن را در محلی مخفی قرار دهید که سرقت نشود.

نصب صحیح دستگاه: چنانچه تصمیم دارید خودتان ردیاب را روی خودرو وصل کنید، هنگام خرید دقت کنید که بعضی از دستگاه ها نشانه و علائمی رویشان وجود دارد که محل قرارگیری آنتن دستگاه را در زمان نصب به شما نشان می دهد. اگر آن را درست نصب کنید، به عملکرد بهتر آن کمک کرده اید.

کیفیت برد و قطعات دستگاه: هر دستگاهی یک عمر مفید دارد و اگر روزانه از آن ها استفاده شود، معمولا دو سال عمر می کند.

  عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو

دستگاه ردیابی خودرو هم جزو همین دسته هستند و عمر مفید آن ها به نصب صحیح، ولتاژ مناسب، دمای مناسب وبه فاکتورهای سخت افزاری ردیاب بستگی دارد. البته کیفیت موارد استفاده شده در بدنه، میزان محافظت برد دستگاه در برابر شرایط فیزیکی مختلف مانند، ضربه، رطوبت و سیم ها بی تاثیر در کاهش و افزایش عمر مفید یک ردیاب نیست.

شرایط آب و هوایی و محیطی: دستگاه ردیاب مانند هر دستگاه الکترونیکی دارای دمای عملکرد بهینه است که به وسیله آن بهترین بازه به فرد نشان داده می شود. پس زمانی که قصد خرید دارید به دمای آن روی مشخصات دقت کنید، زیرا دمای بسیار پایین و یا بسیار بالا موجب آسیب دیدن دستگاه می شود. در نتیجه شرایط آب و هوایی بی تاثیر در سیگنال دریافتی ردیاب نیست. اگر شرایط هوا ابری و یا برف و باران باشد، اختلال را در دستگاه ایجاد می کند.

سازگاری با ساختار ارتباطی داخلی: دستگاه های ردیاب، ماژول جی اس ام دارد و برای هرگونه ارسال و دریافت پیام از سیم کارت کمک می گیرند و هر دستگاه سیم کارت خور معمولا باید طرح ریجستری روی آن انجام گیرد. پس باید از شرکتی که می خواهید با آن قرارداد ببندید، مطمئن شوید که می خواهد از دستگاه های ریجستری و سازگار با ساختار ارتباط داخلی بهره گیرد.

انواع ردیاب را نام ببرید؟

ردیاب خودرویی: ردیاب های خودرو برای نصب شدن به سیم کشی نیاز دارند و در برخی مواقع نصب آن بدون سیم کشی هم امکان پذیر است و می توان ردیاب را به برق خود ماشین وصل کرد. اما در صورتی که برق ماشین قطع یا دستکاری شود، باتری آن خالی شده و تا چند روز شارژ در آن باقی می ماند.

  عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو

ردیاب کوچک شخصی : ردیاب پرسنلی برای انسان ها کاربرد دارد و آن ها را در ابعاد کوچک و بسیار زیبا طراحی می کنند، مانند شکل گردنبند.

ردیاب تحقیقاتی: همانطور که از نام آن پیداست برای کارهای تحقیقاتی از آن استفاده می کنند و توانایی نگه داشتن شارژ را برای یک مدت زمان طولانی دارند.

ردیاب نظامی: ماشین های نظامی از این ردیاب استفاده می کنند و می توانند برای یک سال از خالی نکردن شارژش مطمئن باشند.

انتخاب بهترین ردیابی خودرو به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو و عوامل انتخاب ردیاب بستگی به موارد مختلفی دارد. بعضی از این موارد به نوع عملکرد ردیاب و برخی دیگر به عوامل پشتیبانی و بیرون مرتبط می شود. مطلوب بودن کیفیت و عملکرد یک رد یاب برای بهترین بودن آن بسیار اهمیت دارد. علاوه بر کیفیت یک ردیاب خوب باید خدمات پس از فروش، گارانتی تعویض و پشتیبانی مداوم هم داشته باشد.

اگر بخواهیم کیفیت و عملکرد ردیابی خودرو را واضح تر بیان کنیم، می توانیم به جنس ردیاب، ضد آب و ضد ضربه بودن، باطری با کارکرد مناسب، آنتن دهی، وجود آهنربای قوی، حساسیت دستگاه در ارسال و دریافت پیام ها اشاره کرد.

مجموع این عواملی که گفته شد، عوامل تاثیر گذار بر ردیابی خودرو و انتخاب بهترین نوع ردیاب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *