نصب ردیاب خودرو و عوامل موثر در محل نصب

نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو 

در اینجا سه مرحله ساده است که می توانید برای نصب ردیاب خودرو در هر ماشین از آن پیروی کنید:

نکته ها : جی پی اس های قابل حمل در مقابل ردیاب های سیمی

دو نوع دستگاه ردیابی خودرو وجود دارد: قابل حمل و سیمی

نصب ردیاب خودرو
نصب ردیاب خودرو

یک ردیاب جی پی اس خودرو قابل حمل هیچ مهارت خاصی برای نصب نیاز ندارد شما می توانید آن را در هر جای خودرو که بخواهید نصب کنید.برای نصب ردیاب خودرو، قرار دادن دستگاه ردیاب در نزدیکی پایه شیشه جلو، اجازه دسترسی برای سیگنال دریافتی جی پی اس و سیگنال خروجی Wi-Fi را برای استفاده از آن برای تراز کردن مکان خودرو شما فراهم می کند.

 

با این حال، بسته به دلایل شما برای استفاده از یک ردیاب GPS، شما ممکن است بخواهید آن را در دید قرار دهید. باتری ردیاب قابل حمل هر چند ماه یکبار باید تعویض شوند، بنابراین هر جایی که ردیاب قرار دارد، باید آن را در دسترس داشته باشید. “سیم کشی” کاری سخت به نظر می رسد، اما تنها نیاز است که ردیاب خودرو را به برق اتومبیل متصل کنید.

 

روش زیر آسان ترین راه برای نصب ردیاب خودرو را توضیح می دهد:

ابزار مورد نیاز برای نصب ردیاب خودرو

پیچ گوشتی ۱

۱ ولتاژ متر

۱ x سیم چین

۱ x  سیم

۱ رول نوار الکتریکی

۱ قطعه نوار دو طرفه

 

نصب ردیاب خودرو
نصب ردیاب خودرو
  • دسترسی به سیم و برق زیر داشبورد

با باز کردن پوشش قسمت پایین داشبورد با سر فیلیپس شروع کنید. اگر سیم‌ ها به پوشش متصل شده، این لوله‌ ها را جدا کرده و غلاف و پیچ‌ها را به یک طرف متصل کنید. در قسمت پایین تر، چند سیم را خواهید دید. دو نوع سیمی که باید برای نصب ردیاب خودرو دنبال آن بگردید عبارتند از سیم جرقه و سیم برق ثابت. آنها هر دو به سوئیچ خودرو وصل می شوند؛ بنابراین برای پیدا کردن آنها، به سادگی سیم پایین سوئیچ را دنبال کنید. از ولتاژ متر استفاده کنید تا مطمئن شوید که آنها را به درستی شناسایی کرده اید، هنگامی که سوئیچ روشن می شود، ولتاژ بین ۱۱ و ۱۴ ولت و هنگامی که آن خاموش باشد، باید ۰ باشد.

نکته: برخی خودروها شامل نمودارهای سیم کشی خاصی هستند که به شما کمک می کنند سیم های صحیح را پیدا کنید. برای راهنمایی بیشتر به دفترچه راهنمای ماشین خود مراجعه کنید.

  • سیم کشی

برای برداشتن یک بخش کوچک از عایق از سیم ثابت استفاده کنید.

نکته: مراقب باشید که از برش دهنده ی مناسبی برای جلوگیری از قطع سیم برق استفاده کنید.

ولتاژ دستگاه های ردیاب و دزدگیر خودرو از ۱۰ الی ۳۶ ولت است.سیم بنفشی که مشاهده می کنید نیز در صورت درخواست مشتری به سیم بنزینی که پشت آمپر موجود است وصل می ‌شود.این نکته را به یاد داشته باشید که سیم قرمز و سیاه به ترتیب برق مستقیم و برق بدنه خودرو می ‌باشند.در اینجا سیم آبی و مشکی کوتاه به قرمز و مشکی به دکمه هشدار خطر اضطراری متصل میشود.برای فعال سازی و نصب ردیاب خودرو در سیستم باید به شماره ی سیم کارت Gps دو اس ام اس ارسال کنید.

 

نصب ردیاب ماشین
نصب ردیاب ماشین
  • مراحل پایانی نصب ردیاب خودرو

نکته: سیگنال های GPS از فلز عبور نمی کنند، بنابراین آن را روی ستون فرمان قرار ندهید! نزدیک قرار دادن یا اطراف سوزن جوش معمولا یک محل حساس است. اطمینان حاصل کنید که دستگاه را به صورت امن در محل نصب کنید – به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

 

نکته: برای بهترین نتایج، اطمینان حاصل کنید که ماژول ردیابی GPS هنگام اتصال آن به سمت بالا است.

 

 

هنوز مطمئن نیستید چگونه دستگاه ردیاب خودرو را نصب کنید؟

ممکن است بگویید کسب دانش الکتریکی ممکن است کمی طول بکشد. با توجه به توصیه های نصب شده مربوط به مدل دستگاه خود، با دستورالعمل سازنده خودرو خود مشورت کنید.اگر نتوانستید دستگاه را به خوبی نصب کنید، برای نصب ردیاب خودرو با یک متخصص برق حرفه ای تماس بگیرید تا نصب را برای شما انجام دهد.

 

 تصمیم بگیرید که کدام ردیاب GPS را در کجا قرار دهید 

قبل از نصب ردیاب خودرو ، ابتدا باید تصمیم بگیرید که دستگاه را در کجا قرار میدهید. به خاطر داشته باشید که باید محلی را انتخاب کنید که مخفی و امن باشد.

در زیر برخی از مکان‌های احتمالی آورده شده‌است:

داخل داشبرد

بین رادیاتور و گریل

زیر صندلی‌ها

داخل جعبه سیم کشی

در زیر وسیله نقلیه

پشت میله‌های در پلاستیکی

اگر دستگاه در قسمت بیرونی وسیله نقلیه قرار داشته باشد، به یک پ weatherproof نیاز دارد که در صورت نیاز به صورت جداگانه خریداری می‌شود. علاوه بر این، اگر شما از یک دستگاه ردیابی با قدرت باتری استفاده می‌کنید، برای نصب ردیاب خودرو به مکانی نیاز خواهید داشت که دسترسی آسان به شارژ عادی را ارائه می‌دهد.

نصب ردیاب ماشین
نصب ردیاب خودرو

 

امنیت ردیاب GPS

ردیاب خود را در موقعیت مطلوب قرار دهید تا امکان نصب پنهانی و دسترسی آسان به منبع قدرت فراهم شود. با استفاده از یک کراوات زیپ، نوار چسب برای نگه داشتن آن برای نصب ردیاب ماشین  در محل استفاده کنید، زیرا شما نمی خواهید ردیاب شما در حال حرکت در جاده باشد. این می تواند به سیم و دستگاه شما آسیب برساند.

 

نصب ردیاب خودرو توسط اغلب برق کار ها انجام میشود و شما میتوانید به راحتی با تماس با آن ها نصب ردیاب خودروی خود را انجام دهید. نکات مهمی که باید هنگام نصب و خرید این دستگاه ها به خاطر داشته باشید این است که چه نوع ردیابی را نیاز دارید و به چه دلیل آن را خریداری میکنید. همچنین باید بدانید که توقع شما از این ردیاب ها چیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *