ردیاب موتور سیکلت و کاربردهای مختلف آن ( مزایای ردیاب موتور )

ردیاب موتور سیکلت

ردیاب موتور سیلکت و کاربردی های مختلف آن : ربودن موتور سیکلت کار پیچیده ای به نظر نمی رسد و درکوتاهترین زمان ممکن می توان دست به سرقت آن برد. اولین عکس العمل در قبال سرقت، ارائه گزارشی از آن به پلیس محل است اما سارقین وسایل نقلیه به سادگی قطعات آن را بلافاصله از هم جدا نموده و آن ها را به فروش می رسانند بطوری که هیچ گونه سرنخ و مدرکی را از خود به جای نمی گذارند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی، یافتن وسایل نقلیه به آسانی هر چه تمام تر صورت می گیرد.تکنولوژی جدید، ردیاب موتور سیکلت GPS را معرفی نموده که در صورت ربوده شدن می توان موتور خود را با استفاده از این دستگاه ردیابی نمود و پیش از اوراق شدن قطعاتش، آن را صحیح و سالم تحویل گرفت.

ردیاب موتور سیکلت
ردیاب موتور سیکلت

فرآیند عمل ردیاب موتور سیکلت

ردیاب موتور سیکلت ، پیوسته سینگال های رادیویی را با فرکانس بالایی به ماهواره می فرستند و با دریافت سینگال هایی از ماهواره، موتور سوار را نسبت به موقعیت جغرافیایی موتور خود روی زمین مطلع می سازند در واقع گیرنده ی  GPRS ابتدا به پردازش داده های گرفته شده از ماهواره ها می پردازد سپس موقعیت موتور را در هر ساعتی از روز به نمایش می گذارد.

راه اندازی ردیاب موتور سیکلت و کاربست آن

ابتدایی ترین مرحله، نصب ردیاب می باشد، مرحله بعد نصب سیم کارت ردیاب بر روی موتور و تنظیمات نرم افزاری آن می باشد و در انتهاء می بایست نرم افزار مربوط به آن را بر روی تلفن همراه خود نصب نمود و با ثبت کردن نام کاربری و گذرواژه می توان وارد پنل شخصی شد که در آنجا گزارشهایی مبنی بر موقعیت جغرافیایی موتورسیکلت و سایر ریزه کاری های وسیله نقلیه را می توان مشاهده و مدیریت نمود.

شناسه ها و ویژگی های ردیاب موتور سیکلت

برای آشنایی هر چه بیشتر با ردیاب موتور سیکلت شناختن مشخصاتی از آن لازم به ذکر است. این دستگاه حجمی کوچک و در عین حال کارایی زیاد و منحصر به فردی را داراست و در برابر گرد و غبار و رطوبت مقاوم است و براحتی در داخل موتور جاسازی می شود از دیگر کارایی های این دستگاه مصرف کم انرژی است. تنها دارای دو رشته سیم است و نیازی به سیم کشی اضافی ندارد و به کاربران خود  با ارسال پیامک، هشدار جابه جایی یا ربودن می دهد همچنین کاربر با ارائه تعریفی از سرعت به دستگاه خود می تواند از سرعت مجاز جلوگیری به عمل آورد و اگر از سرعت مجاز خود فراتر رود دستگاه به وی هشدار می دهد این دستگاه هم چنین در بر دارنده ی یک حصار جغرافیایی است که به کاربر محدوده ای را برای سفر خود تعریف می سازد که در صورت خروح از آن محدوده برای کاربر پیامکی ارسال می گردد. در صورت عدم دسترسی به اینترنت، موقعیت وسیله نقلیه را می توان از طریق گوشی بررسی نمود همچنین دارای حافظه ۶۰۰ هزار نقطه ای در حافظه داخلی سیستم است. این دستگاه، سیم کارت خور است و بر روی تمام اپراتورها منطبق می باشد و می توان از راه دور وسیله نقلیه خود را مدیریت نمود و آخرین تکنولوژی های روز در این دستگاه بکار گرفته شده است تا جایی که حتی مجهز به سیستم مدیریت مالی است که در راستای روند رو به کاهش هزینه های سیم کارت به پیش می رود.این دستگاه ضد آب و ضربه و ضد شوک می باشد و دربردارنده ی سنسور ضربه و شتاب سنج داخلی و همچنین حالت Standby بر اساس زمان و سنسور ضربه می باشد و ردیابی آن به وسیله موبایل، وب، ربات تلگرام و حتی از طریق سیستم پیامکی و GPRS صورت می گیرد. وزن دستگاه حدود ۷۰ گرم می باشد و ولتاژ مورد نیاز آن هم ۹- ۷۵ ولت می باشد و از نکات جالب این ردیاب قابلیت ذخیره ۵ شماره تلفن می باشد که در صورت بروز سرقت به این  شماره ها تماس گرفته می شود تا متوجه ربوده شدن دستگاه شوند.

ردیاب موتور
ردیاب موتور

محاسن و منافع ردیاب موتور سیکلت

محاسن استفاده از این دستگاه بسیار منحصر به فرد است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره ورزید:

۱: استفاده از نقشه GPS: از جمله کارکردهای این دستگاه، بهره مندی از نقشه GPS روی موتورسیکلت هاست که این کارایی بیشتر در پیک موتورها و شهرهای شلوغ و پرجمعیت خودنمایی می کند که در راستای خدمت رسانی هر چه سریعتر و بهتر به مشتری های خود تلاش وافری می نمایند تنها با نصب این ردیاب به راحتی می توان از روی نقشه پی به مسیر دلخواه خود برد و حتی این امکان را به موتور سوار می دهد که با انتخاب چه مسیری راحتر به مقصد برسد که این به نوبه خود از مزایای منحصر به فرد این ردیاب به شمار می رود.

۲: جلوگیری از بروز سرقت: از جمله مهمترین کارکردهای این ردیاب، جلوگیری از بروز سرقت وسیله نقلیه می باشد که تنها با نصب کردن این ردیاب داخل موتور خود، می توان از مزایای آن سود جست چرا که این ردیاب دربردارنده ی یک سنسور لرزشی است و این امکان را به موتور سوار می دهد تا موتور را آنلاین ردیابی نماید و از موقعیت جغرافیایی آن آگاه گردد و در هنگام سرقت می توان تنها با ارسال یک پیامک باعث خاموش شدن موتور شود.

۳: ارائه گزارشی کامل از ریز حرکات موتور: یکی از کارایی های قابل ملاحظه ردیاب موتور سیکلت، ارائه گزارشی از به نمایش گذاشتن ریز حرکات و توقف هایی موتور می باشد که در قالب یک فایل pdf یا اکسل گزارش کاملی از آن را ارائه می دهد و همین گزارش خود سند معتبری برای ارائه به پلیس می باشد که حتی بدون مدرک به آن استناد نمود و پلیس با بهره جویی از همین گزارشات می تواند سارق را دستگیر نماید.

۴-نمایش میزان سرعت: با نصب این دستگاه همچنین می توان میزان سرعت وسیله نقلیه خود را سنجید که این کارکرد بیشتر در مسابقات موتورسواری کارایی دارد و با تعیین میزان سرعت در کورس مسابقات میتوان موتور سوار را روانه این مسابقات کرد.

از مزایای دیگر این دستگاه، ارسال اطلاعاتی ریز و موشکافانه از محل استقرار موتور، سرعت و مشخصات آن دستگاه می باشد که بیشتر برای پیشگیری از وقوع سرقت مورد کاربست قرار می گیرد چرا که قابلیت روشن و خاموش کردن را در زمان سرقت داراست و موتور سوار را از میزان سوخت و سرعت وسیله ربوده شده خود مطلع می سازد.

 

One thought on “ردیاب موتور سیکلت و کاربردهای مختلف آن ( مزایای ردیاب موتور )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *