ردیاب آنلاین وسیله ضروری برای زندگی امروزی ، آشنایی کامل با ردیاب آنلاین

ردیاب آنلاین

ردیاب آنلاین چیست ؟

ردیاب آنلاین وسیله ای به اندازه یک گوشی تلفن همراه می باشد با این قابلیت که میتواند موقعیت جغرافیایی خودرو شما را به شما ارائه دهد. این ردیابها می توانند موقعیت خودرو مورد نظر را حتی فراتر از کلیه مرزهای جغرافیایی بررسی و به شما ارائه دهد . بیشتر مردم ردیاب آنلاین را با نام جی پی اس GPS می شناسند .

ردیاب آنلاین
ردیاب آنلاین

GPS یا سیستم موقعیت یاب جهانی

 یک سیستم ناوبری ماهواره ای جهانی می باشد که برای تعیین موقعیت جغرافیایی یک شئ مورد استفاده قرار میگیرد .فن آوری ردیاب آنلاین یا GPS را اولین بار ارتش ایالات متحده مورد استفاده قرار داد که در چند دهه اخیر استفاده از آن به غیره نظامیان و عموم مردم گسترش یافته است که امروزه در بیشتر محصولات تجاری مانند اتومبیل ، گوشی ، هوشمند ، ساعت ورزشی و غیره قرار داده شده اند .

سیستم GPS شامل ۲۴ ماهواره می باشد که در فاصله حدود ۱۲۰۰۰ مایل بالای سطح زمین قرار دارند برای اینکه دستگاه GPS کار خود را بدرستی انجام دهد باید ابتدا با چندین ماهواره اتصال برقرار کند فرایند اتصال به ماهواره می تواند از چند ثانیه تا چند دقیقه بسته به قدرت گیرنده باشد .

 

راه اندازی و نحوه کار ردیاب آنلاین

می توان ردیاب آنلاین را از سامانه ماهان تهیه و خریداری کرد این ردیاب شامل دو قسمت سخت افزاری و نرم افزاری می باشد . قسمت سخت افزاری ردیاب توسط متخصصان ماهان بر روی ماشین  به صورت مخفیانه نصب و سیم کشی می شود .نوعی ردیاب آنلاین نیز وجود دارد که نیازی به سیم کشی ندارد و قابل حمل است و به راحتی و به راحتی می توان آن را بر روی خودروهای مختلف نصب کرد و قسمت نرم افزاری آن با استفاده از سیم کارت بر روی گوشی همراه نصب و راه اندازی می شود . نحوه کار به گونه ای است که در هر لحظه که بخواهید می توانید موقعیت جغرافیایی خودرو را از طریق سیم کارت به وسیله اینترنت و یا پیامک بدون محدودیت فاصله و در هر جایی از دنیا ردیابی و مشاهده کرد .

 

کاربرد ردیاب آنلاین

 در حال حاضر شناخته ترین و مهمترین کاربرد ردیاب آنلاین جلوگیری از سرقت خودرو است به شیوه ای که شما در هر لحظه می توانید ازموقعیت خودورتان مطلع شوید و در صورت بروز هر گونه مشکل در زمانی کوتاه خودرو را پیدا کنید .

همچنین اگر شما خودرو خود را در محلی دور از موقعیت فعلی خود پارک کرده باشید در هر لحظه و زمان می توانید از سلامت و امنیت خودرو خود مطمئن شوید . در صورتی که یکی از اعضای خانواده از خودرو شما استفاده کند می توانید چک کنید که خودروتان در چه قسمتی از شهر قرار دارد و تمامی مسیرها حتی ساعت تاخیر را هم بررسی کنید اگر خودرو جزء اموال شرکت است مدیران با استفاده از ردیاب آنلاین میتوانند مطلع شوند که از خودرو چه استفاده ای شده است و اگر برای کار شخصی استفاده شده می توان شخص مورد نظر را توبیخ کرد .

دزدگیر ماهواره ای
دزدگیر ماهواره ای

تعدادی از کاربرد های ردیاب آنلاین به شرح زیر :

ضد سرقت ( روشن و خاموش شدن خودرو)

خاموش کردن خودرو از راه دور

باز شدن درب خودرو

حمل کردن خودرو با یدک کش

دزدیده شدن ردیاب خودرو

جدا شدن باتری خودرو و کم شدن باتری

دستکاری یا قطع برق خودرو

وارد شدن ضربه به خودرو

داشتن سرعت غیره مجاز

ورود و خروج به محدوده خاص جغرافیایی تعیین شده توسط صاحب خودرو

مدیریت ناوگان حمل و نقل و باربری

مدیریت ناوگان مسافر بری

ردیابی سرویس مدارس

تصادف خودرو

 

ویژگی های ردیاب آنلاین 

دقت ردیاب

 ردیاب باید دارای دقت عالی و در صد خطای بسیار کمی باشد .

باطری ردیاب

 ردیابهایی که از طریق سیم کشی به برق خودرو وصل می شوند از کار نمی افتند چون برق مورد نیاز خود را از خودرو دریافت می کنند . اما ردیابهای آهنربایی انرژی خود را از باطری داخل خود تامین می کنند . باطری این نوع ردیابها قابل شارژ و قابل تعویض می باشد .

 

 

ردیاب آنلاین آهنربایی

این نوع ردیابها به دلیل داشتن آهنربای بسیار قوی بر روی هر سطح فلزی قابل نصب هستند . از این نوع ردیابها برای ردیابی چمدان ، بسته ها و اسناد و مدارک مهم ، محموله ای گران قیمت ، موتور سیکلت و غیره می باشند همچنین ردیاب آهنربایی برای نصب بر روی هر خودرو مناسب است از جمله خودروهای لوکس . هرچند این خودروها خود دارای سیستم ضد سرقت و هشداردهنده هستند اما نصب این ردیابها می تواند قابلیت های دیگری را برای این خودروها داشته باشد .

ردیاب خودرو
ردیاب خودرو

دور از دسترس بودن و جدا کردن راحت ردیابهای آهنربایی از ویژگی خوب آنها می باشد به گونه ای که می توان آن را در نقاطی که دور از دسترس مانند قسمت زیر بدنه خودرو ، زیر سپرهای عقب و جلوی خودرو ، سقف خودرو ، صندوق عقب و سایر قسمتهای دیگر نصب کرد و در هر زمان که بخواهیم براحتی قابل جدا شدن است .

نکته حائز اهمیت برای خریداران ردیاب آنلاین داشتن گارانتی و پشتیبانی و خدمات پس از فروش است . بعضی افراد صرفا به دلیل ارزان بودن قیمت در فروشگاه ، شرکت و یا مغازه ای غیره معتبر خرید خود را انجام می دهند و پشیمان نیز نخواهند شد .خریداران باید توجه نمایند که فروشگاه ، شرکت و یا محلی که ردیاب را از انجا تهیه و خریداری می نمایند پشتیبانی و خدمات و محصولی از یک برند معتبر را به آنها ارائه می دهد .

سامانه ماهان میتواند برای خریدی مطمئن از برندهای معتبر و پشتیبانی و خدمات لازم شما را در این زمینه یاری نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *