انتخاب خرید ردیاب ماشین مناسب

خرید ردیاب ماشین

دلایل خرید ردیاب ماشین

خرید ردیاب ماشین دقیقا همان چیزی است که هر مالک وسیله نقلیه شخصی در فکر آن است، بدین روی موضوع عجیبی نیست که اگر هر یک از ما در زندگی روتین خود به فکر استفاده از یک ردیاب مناسب باشیم زیرا محیطی که در آن زندگی می‌کنیم از لحاظ امنیت در سطح پایینی قرار دارد بنابراین احتمالا به هزینه خرید چنین ردیابی فکر می‌کنیم و در پی جستجو برای خرید ردیاب ماشین با قیمت و مناسبی باشیم. همان گونه که ما در زندگی خود مراقب سلامت خود و خانواده‌ی خود هستیم در همان راستا نیز دغدغه و نگرانی حفظ و نگهداری وسایل شخصی خود از جمله، اتوموبیل و ماشین را نیز داشته باشیم.

در برخی از مواقع نیز اگر فرزندان اتوموبیل والدین ماشین گرفته و قصد رفتن به مسافرت یا مکان خاصی را دارند والدین می‌توانند از طریق این ردیاب‌ها فرزندان خود را تحت کنترل قرار دهند و از نگرانی وضعیت مکانی که فرزندانشان در آنجا هستند آسوده خاطر گردند.

دلیل اهمیت خرید ردیاب ماشین با کیفیت

همانگونه که همگی می‌دانیم ردیاب‌ها وسیله‌ای برای جستجو و پیدا کردن مکان، محل دقیق جغرافیایی و مسیرهای طی شده بوسیله انسان، وسایل نقلیه و یا حیوانات می‌باشند. پس هر کدام از ردیاب‌ها با توجه به گونه کاربردی و دستوراتی که برای شان اعمالشان در نظر گرفته می‌شود دارای آپشن‌ های متفاوتی هم هستند.

به عنوان مثال در ردیاب توانایی شنود و ارسال پیام کمک اضطراری یا s.o.s از قابلیت های بسیار حیاتی و مهمی محسوب می شوند. الالخصوص اگر نیت از خرید ردیاب ماشین پیگیری فرزندان ما باشد.

به‌عنوان صاحب یک اتوموبیل به درستی می‌دانیم که هم راستا با افزایش گونه های قفل‌ها و دزدگیرهای ماشین راه‌هایی نیز در جهت باز و غیرفعال کردن آنها یافت می‌شود. زیرا این‌گونه ابزارها قابل رویت هستند و فقط کاربری آلارم دادن را دارند. در حالی‌که این مبحث در رابطه با جی پی اس‌ها بسیار متفاوت است.  زیرا هر شخصی هنگامی که واژه ردیاب را می‌شنود مخفی و سری بودن بلافاصله در ذهن وی تداعی می‌شود. هیچ کسی به جز از مالک از وجود خرید ردیاب ماشین و حضور آن در اتوموبیل آگاهی ندارد و سارق نیز هیچ‌گاه از  این موضوع آگاه نخواهد شد.

دقیقا برعکس دزدگیرها و قفل‌ها که فقط وسیله‌ای برای پیشگیری از به سرقت رفته شدن هستند، ردیاب‌ها اما علاوه بر اینکه ایجاد شرایط پیشگیری را به وجود می‌آورند، نگرش با اعتبارتری را برای یافتن اتوموبیل دزدیده شده می‌آفرینند. اگر بخواهیم مثالی را در این باب به میان آوریم می‌توان گفت که با ردیاب آهنربایی و نصب آن بر روی ماشین می‌توانید در هر نقطه از جهان که هستید ماشین خود را پیدا کنید.

خرید ردیاب خودرو ارزان قیمت
نمونه‌ای از ارزان ترین ردیاب های خودرو

موارد ذکر شده فقط همین چند پتانسیل و قابلیت‌های این ردیاب‌ها نیستند. در برخی از ردیاب‌ها که برای اتوموبیل‌ها استفاده می‌شوند گنجایش بیشتری نیز وجود دارند. همچنین برای جی پی اس‌ خودرو که برای کم قیمت‌ترین ردیاب ماشین شناخته می‌شوند می‌توان به تعیین یک محدوده امن برای ماشین پرداخت. بدین شکل زمانی‌که اتوموبیل از منطقه به‌خصوصی بیرون شده و یا به آن وارد می‌شود برای مالک به وسیله پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

علاوه بر دستگاه‌هایی که موجود است و در جهت خرید ردیاب ماشین ارزان قیمت معرفی می شود، در بعضی دیگر از انواع مدل‌های ردیابی که در بازار موجود است و به‌عنوان ردیاب دیاگ ماشین معرفی می‌شوند؛ قابلیت خاموش کردن اتوموبیل را از راه دور و فقط با ارسال یک پیامک برای شما به وجود می‌آورد. در پنل ردیابی نیز پتانسیل تحلیل مسافت‌های طی شده، میزان سرعت مجاز، میزان زمان توقف و هم‌چنین حرکت و موارد این‌چنینی را نیز تحت کنترل خود دارد.

پس از خرید ردیاب ماشین می‌توان آن‌را روی هر وسیله نقلیه سبک و سنگین، حتی موتورسیکلت و دوچرخه هم نصب نمود و هیچ گونه محدودیتی در به کارگیری از آن وجود ندارد. ردیاب ماشین را می‌شود در هر مکانی از اتوموبیل نصب کرد و هیچ مکان ثابتی ندارد. اگر محل به خصوصی داشت برای سارقین این قابلیت به‌وجود می‌آمد تا آن را پیدا کنند اما این امکان است که در جاهایی از ماشین که سیم‌کشی برق ماشین قرار دارد با توجه به اندازه نسبتا کوچکی که دارد آن را براحتی میتوان جایگذاری کرد.

نمایش نمونه ای از ردیاب خودرو گران قیمت
نمایش نمونه ای از ردیاب خودرو گران قیمت

نحوه نصب دستگاه پس از خرید ردیاب ماشین

پس از خرید ردیاب ماشین می‌توان بر اساس نقشه‌ای که به‌همراه آن است دستگاه را نصب نمود اما باید به این موضوع نیز توجه کرد که هر کدام از آن ردیاب‌ها نیز شیوه نصب متفاوتی دارند و هر چه مدل ردیاب قابلیت بیشتری را دارا باشد نصب آن را نیز پیچیده‌تر می‌کند. مدل‌های ساده را تنها باید سیم های مثبت و منفی آن ها را به برق ماشین متصل کرد. من حیث المجموع ردیاب‌های ماشین مشابه دزدگیر ماشین هستند. در پاکتی که دستگاه در آن قرار دارد به همراه آنها نقشه نصب نیز وجود دارد. در شرایطی که از برق ماشین سر رشته داشته باشید می‌توانید به راحتی بر اساس ردیاب را نصب کنید در حالی‌که اگر کمی شک دارید می‌توان پس از خرید ردیاب ماشین با مراجعه به یک فرد آگاه و یا مراکزی که عمل نصب دزدگیر را انجام می‌دهند کار را به آن‌ها سپرد. آن‌ها به وسیله نقشه ای که پاکت دستگاه قرار دارد عمل نصب ردیاب را در کمتر از نیم ساعت را در محل مورد نظرتان جاسازی می‌کنند.

پس از خرید ردیاب چگونه از آن استفاده نماییم؟

دو فناوری مهمی که در ردیاب قرار دارد جی پی اس و سیمکارت می‌باشد. ردیاب ماشین به وسیله gps طول و عرض جغرافیایی وسیله نقلیه را به پیدا می‌کند و از طریق سیمکارت مختصات را برای صاحب ماشین ارسال می‌نماید و از این طریق می تواند کار ردیابی را انجام دهد.

پس از خرید ردیاب با چه سیمکارتی می توان از آن استفاده کرد؟

هر شخصی می تواند پس از خرید ردیاب ماشین با هر سیمکارتی از جمله ایرانسل، همراه اول، تالیا و … استفاده کند. فقط باید توجه داشت که محلی که شما در آن جا زندگی می کنید کدام یک از اپراتورهای موجود آنتن دهی و اینترنت بهتر و مناسب‌تری را ارائه می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *