ردیاب خودرو و همه آن چیزی که باید درباره آن بدانید.

معرفی ردیاب خودرو(GPS)و قابلیت های  آن

در این مقاله سعی بر آن شده است که با ارائه تعریفی درست از ردیاب خودرو (GPS) و دادن اطلاعات کافی،با شناختی کامل از این وسیله به ارزش ها ی کاربردی آن پی ببریم و در ضمن با بهترین قیمت،مناسب ترین ردیاب خودرو را انتخاب کنیم.

ردیاب خودرو

وسیله ای با ابعاد کوچک که بر روی انواع خودرو نصب و امکان کنترل کامل آن را فراهم می کند.

قابلیت های ردیاب خودرو

 • برای ارتباط برقرار کردن بهتر با تعریف گفته شده از ردیاب خودرو،یک خاطره شخصی را برایتان بازگو می کنم.یک روز بعد از اینکه از محل کارم خارج شدم به خیابانی که ماشین را در آنجا پارک کرده بودم جهت رفتن به منزل مراجعه کردم.هنوز خاطرم هست که وقتی با جای پارک خالی مواجه شدم،چندین مرتبه سر تا سر خیابان را به دنبال ماشین طی کردم.

تصور کنید چه حالی می شوید اگر خدایی نکرده چنین اتفاقی برای شما رخ دهد.در این حالت اگر ماشین من از ردیاب خودرو بهره مند بود،پس از اعلام سرقت به پلیس می توانستم با آگاهی آن ها از موقعیت خودرو که بر روی گوشی موبایل به راحتی قابل مشاهده است،در کمترین زمان،بهترین کمک را در اختیارشان قرار دهم.

در این زمان حتی اگر سارقین به ردیاب خودرو پی برده و آن را از جایش خارج کرده و دور اندازند،شما آخرین مختصات محل خودرو را توسط ارسال ردیاب در آخرین لحظه خواهید داشت.

 • صحبت از مختصات جغرافیایی شد تا یکی از قابلیت های کاربردی و بسیار مهم ردیاب خودرو جهت کنترل فرزندانتان را برای شما شرح دهم.شما می توانید جهت کنترل آن ها با استفاده از تعیین یک حصار و محدوده جغرافیایی در صورت خروج از آن و حتی در صورت گذشتن از حداکثر سرعتی که توسط شما تعیین شده است،به موبایل یا ایمیلتان پیامی ارسال گردد.

لازم به ذکر است که علاوه بر پیام ارسالی توسط ردیاب خودرو به شما،می توانید با مراجعه به پنل کاربری به ریز گزارشات در بازه زمانی دلخواه اعم از توقفات،تخلفات سرعت،میزان سوخت مصرفی،زمان های خاموش یا روشن بودن در آن بازه دسترسی داشته باشید.

 • از دیگر قابلیت های ردیاب خودرو که حداکثر کاربرد آن در زمان سرقت می باشد،خاموش کردن خودرو از راه دور و همچنین امکان شنود مکالمه سرنشینان می باشد.

کاربرد ردیاب خودرو(GPS) در ناوگان حمل و نقل

امروزه هر کدام از شرکت های بزرگ توزیع و پخش محصولات در صنایع مختلف دارای واحد حمل و نقل یا ترابری می باشند.این قسمت مهم در شرکت ها عهده دار مسئولیت کنترل ماشین های پخش در تمام مدت توزیع محصول تا رسیدن به انبار می باشند.از این رو مهم ترین دغدغه این واحد می تواند پایین آوردن هزینه های عملیاتی و کنترل کامل بر روی رانندگان و ماشین های حمل و نقل و در نتیجه،بالا بردن بهره وری باشد.

از کاربردهای بسیار مهم ردیاب خودرو در ناوگان حمل و نقل می توان به مدیریت کامل و قوی تر بر روی ماشین ها از طریق گزارش گیری های روزانه و ردیابی لحظه ای اشاره کرد.

مزیت های استفاده از ردیاب خودرو در صنعت حمل و نقل

 • کاهش هزینه های مدیریتی:با نصب ردیاب خودرو (GPS) دیگر نیازی به کنترل حضوری و استخدام آن ها جهت سرپرستی نیروها نبوده و می توانید با استفاده از اینترنت از وضعیت لحظه ای و آنلاین خودروها و موقعیت جغرافیای آن ها مطلع شوید که همین امر موجب کاهش هزینه های مدیریتی می شود.
 • برآورد هزینه های نگهداری و کاهش آن:همانطورکه قبلا نیز اشاره شد با گرفتن گزارشات روزانه و استفاده از داده های ردیاب خودرو اعم از میزان مصرف سوخت،دمای حرارت ماشین،دور موتور،تعویض فیلتر و لاستیک و روغن،می توان با کنترل دقیق و هر روزه جلوی اتلاف هزینه های اضافی را گرفت.
 • بالا رفتن ایمنی خودرو ها:با وجود ردیاب خودرو و با چک کردن آنلاین آن ها بر روی نقشه دیگر نگرانی شما از سرقت ماشین ها بی مورد خواهد بود زیرا در صورت دزدیده شدن سریعا آن را ردیابی کرده و بدون هیچ دغدغه ای حتی می توانید خودرو را خاموش کنید.
 • کنترل کامل رانندگان:با گرفتن گزارشات دقیق زمان توقف و خاموش و روشن شدن های ماشین و سرعت غیر مجاز،دیگر کنترل کامل نیروها در دستان شما خواهد بود و در صورت شکایات مشتری مدارک معتبری خواهید داشت.
 • دریافت آلارام:با نصب نرم افزار GPS بر روی کامپیوتر،تبلت و گوشی موبایل،در صورت هر گونه تصادف و گذشتن از سرعت غیر مجاز،یک پیامک یا ایمیل برای شما ارسال می گردد.
 • بالا رفتن سرعت توزیع:با یک برنامه ریزی کامل از طریق نقشه GPS خودرو می توان کوتاه ترین مسیر ها را پیدا کرده و با کم کردن زمان رفت و برگشت خودروها از انبار،دیگر نگران کمبود ماشین برای پخش های بعدی در طول روز نباشید.

با مزایای گفته شده از ردیاب خودرو برای صنعت پخش و توزیع و همچنین شرکت های باربری و حمل و نقل،دیگر نگران مدیریت این واحد نبوده و می توانید بهره وری بسیار بالایی داشته باشید.

مقایسه ردیاب خودرو با دزدگیر

حفظ ماشین در برابر خطر سرقت، اکثر مردم را مجاب کرده است که از وسایلی برای ایمنی بیشتر استفاده نمایند. معمول ترین این وسایل ایمنی، ردیاب خودرو و دزدگیر هستند. اما به واقع ردیاب خودرو بهتر است یا دزدگیر؟سیستم دزدگیر در واقع بر آژیر صوتی استوار است. یعنی به محض وارد شدن ضربه یا باز شدن درب های خودرو، دزدگیر ماشین اقدام به آژیرکشیدن می کند. نقص این سیستم وقتی بیشتر خود را نشان می دهد که صدای آژیر توسط صاحب خودرو به هر دلیلی شنیده نشود و خودرو به سرقت برود.

دزدگیرهایی که پنل ریموت تصویری دارند نیز مشکلی به عنوان محدودیت فاصله دارند و معمولا به فاصله بیش از یک کیلومتر نمی توانند آلارم ارسال کنند. این نشان می دهد که نمی تواند استفاده از دزدگیر خیال صاحب ماشین را کاملا راحت کند.

اما ردیاب ، دیگر محدودیت فاصله ندارد.با قرار دادن یک سیم کارت از یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور در داخل آن می توان هر جایی و در هر فاصله ای، مکان دقیق خودرو را شناسایی کرد. قطعا این وسیله که به مراتب از دزدگیر پیشرفته تر بوده و تکنولوژی روز دنیا است می تواند درصد امنیت بسیار بالایی برای خودروها را تضمین نماید.قطعا استفاده از ردیاب امنیتی غیر قابل مقایسه با دزدگیر را به خودرو می بخشد.

ردیاب خودرو، علاوه بر حفظ خودرو در برابر سرقت، یک امکان ویژه برای مدیران ناوگان های حمل و نقل کالا و مسافر نیز هست. زیرا با وجود آن می توانند به خوبی خودروهای ناوگان خود را رصد کنند. این دستگاه با سیم کارتی که در آن قرار می گیرد هنگام باز شدن غیر مجاز درب خودرو، روشن شدن غیر مجاز خودرو، حرکت خودرو با سرعت غیر مجاز و خارج از محدوده مجاز تعیین شده را به صورت آلارم اطلاع می دهد. امکان شنود کابین خودرو، ردیابی خودرو، ضبط مسیرهای طی شده خودرو در مموری کارت و … از دیگر قابلیت های این دستگاه است که برای مدیریت ناوگان بسیار کاربردی می باشد.

بهترین محل نصب ردیاب خودرو

پس از گفتن قابلیت ها و امکانات ردیاب خودرو شاید این سوال برای شما پیش آید که بهترین محل نصب جهت پوشش دهی بیشتر و هم چنین عدم آسیب رسانی به آن کجا می باشد؟

 • یکی از گزینه های پیشنهادی برق کاران جهت نصب ردیاب خودرو به دلیل سادگی در برقراری اتصال،داخل داشبورد می باشد.این حالت از نصب برای کسانی که می خواهند دستگاه GPS بصورت پنهان در ماشینشان باشد،گزینه مناسبی نبوده و از نظر ظاهری نیز دلخواه اکثریت رانندگان نمی باشد.
 • بسته به شکل ظاهری و نوع ساخت بدنه و با تائید برق کار جهت نصب ردیاب خودرو در داخل سپر ماشین،این گزینه می تواند مکان مناسب تری برای نصب دستگاه GPS باشد.
 • گزینه های پیشنهادی سرویس کاران متخصص جهت پوشش وسیگنال دهی بالاتر به طور معمول درها و صندوق عقب خودرو می باشد.در این دو حالت علاوه بر پوشش سیگنال بیشتر،از نظر ظاهری نیز شکل مناسب تر و همچنین عدم آسیب رسانی به دستگاه ردیاب خودرو را در پی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که محل نصب ردیاب خودرو بستگی به نوع ردیاب نیز دارد.در ردیاب هایی که برق مورد نیاز از طریق باتری مجزا تامین می شود،هیچ محدودیتی در محل نصب ندارند.ولی با مشکل اتمام شارژ باتری رو به رو خواهند شد.برای همین ردیاب هایی وجود دارند که از پورت دیاگ خودرو تغذیه می شوند و در هر زمان قابلیت جدا شدن و اتصال به خودروی دیگر را دارند.در این حالت هم برق مورد نیاز از طریق باتری خودرو تامین می شود و هم نصب بسیار ساده ای دارند که نه نیازی به تغییر سیم کشی خودرو بوده و هم به راحتی توسط کاربر قابل نصب می باشند.

نحوه عملکرد ردیاب خودرو

پس از نصب ردیاب خودرو در محل مورد نظر باید نرم افزار GPS را از طریق شرکت تهیه کرده یا دانلود نمائید و بر روی گوشی موبایل خود نصب کنید.بعد از ایجاد پنل کاربری مخصوص،خودرو را تحت کنترل کامل قرار دهید.

مزایای استفاده از نرم افزار،قبلا در این مقاله آمده که باید حتما مطالعه شود.اما نکته تاکیدی ما در این مقاله استفاده از قابلیت تعیین محدوده مکانی است که اگر خودروی شما به سرقت رفت و از آن محدوده خارج شد به شما از طریق پیامک یا ایمیل اطلاع رسانی شود.با در اختیار قرار دادن اطلاعات نرم افزار به پلیس،از پیدا شدن خودرو اطمینان کامل تری پیدا کنید.

هدف از ردیابی

بسیار اهمیت دارد که بدانید دقیقا ردیاب ماشین قرار است به کدام نیاز شما پاسخ دهد. تنها در صورتی که نیاز خود را بشناسید می توانید ویژگی های جی پی اس خودرو مورد نیاز خود را مشخص کنید.

آیا قصد شما از خرید ردیاب این است که نوجوانان و جوانان خانواده را زمانی که از اتومبیل استفاده می کنند کنترل کنید؟

آیا قصد دارید تا همه ماشین های شرکت و موقعیت آن ها را تحت کنترل داشته باشید؟

یا هر لحظه نگران سرقت خودروی پارک شده خود در خیابان هستید؟

با توجه به شرایط شما،بعضی از سیستم های ردیابی بهتر از سایرین به کار شما می آیند.در نهایت تمام اینها بستگی به نیاز های شما دارد. قبل از بررسی نکات خرید ردیاب خودرو،حتما قصد و هدف خود را مشخص کنید.

انواع ردیاب خودرو

ردیاب خودرو بهترین و ایمن ترین دستگاه برای حفظ امنیت خودرو شما می باشد. این ابزارهای کوچک ابعاد متفاوتی دارند و انواع متنوعی از آن ها در بازار موجود است.شما باید بهترین نوع ردیاب را برای خودرو خود انتخاب کنید تا از ایمنی آن مطمئن شوید.

در این زمینه باید قابلیت های ردیاب های مختلف را بشناسید و با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. در این قسمت از مقاله شما را با انواع ردیاب های خودرو آشنا می کنیم.

ردیاب آهنربایی:یکی از مدرن ترین ردیاب های خودرو ردیاب های آهنربایی است که دارای مزایای بسیاری می باشد.ردیاب آهنربایی برخلاف دیگر ردیاب ها نیازی به نصب نداشته و به شکل پرتابل عمل می کند. در واقع شما حتی اگر در این زمینه مهارت خاصی نداشته باشید می توانید این ردیاب را در مکان دلخواه در ماشینتان نصب کنید.

ردیاب های آهنربایی دارای آهنربایی قوی می باشند که موجب می شود هیچگاه حتی در هنگام ضربه و تصادف از جای خود کنده نشوند.با چسبانیدن ردیاب آهنربایی در ماشین مانند دیگر ردیاب های خودرو امکان مکان یابی و ردیابی آنلاین خودرو با ورود به سامانه در هر زمان و مکانی وجود دارد.

با نصب ردیاب آهنربایی شما می توانید خودرو خود را به صورت آنلاین در هر زمان و مکان از طریق گوشی، تبلت و کامپیوتر خود ردیابی کنید.ردیاب های آهنربایی در اشکال مختلف ساخته می شوند. ردیاب را می توانید زیر یا داخل ماشین نصب کنید.توصیه می کنیم ردیاب را در مکانی بچسبانید که در صورت سرقت ماشین،سارق نتواند آن را ببیند.

ردیاب آهنربایی با باتری روشن می شوند. شارژ این باتری پس از مدت معینی تمام می شود و شما باید آن را دوباره شارژ کنید.پیش از اتمام شارژ باتری شما یک ایمیل یا پیامک مبنی بر اتمام شارژ باتری دریافت خواهید کرد.

این دستگاه های ردیاب هم به مانند آنهایی که نیاز به نصب دارد دارای GSM و GPRS است و به راحتی با گذاشتن یک سیم کارت داخل آن می توانید موقعیت مکانی خودرو یا افراد که ردیاب به همراه دارند را روی وب سایت یا گوشی مشاهده کنید. البته بر خلاف دیگر دستگاه های ردیاب خودرو نیاز به سیم کشی ندارد و یک باتری داخلی دارد که با توجه به آن و میزان شارژ باتری می توانید هر چند روز از آن استفاده کنید و پس از اتمام شارژ باتری با شارژر مورد نظر آنرا شارژ کنید.از دیگر مزایای ردیاب های آهنربایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    وجود میکروفن داخلی برای دریافت صدا داخل ماشین یا صدای افراد هنگام حمل آن.
•    امکان انجام تنظیمات و دریافت آلارم هنگام خروج از محدوده تعیین شده یا دریافت آلارم هنگام رانندگی با سرعت غیر مجاز.
•    کاملا ضد آب و ضد ضربه.
•    دارای سنسور تکان دهنده برای جلوگیری از سرقت ردیاب و دریافت آلارم هنگام برداشته شدن ردیاب.

ردیاب سیمی: فرق عمده این ردیاب ها نیاز به نصب ۲۰ دقیقه ای آن ها با تغییر سیم کشی در ماشین می باشد.اما همانطورکه قبلا نیز در مقاله گفته شد ردیاب هایی وجود دارند که از پورت دیاگ خودرو تغذیه می شوند و در هر زمان قابلیت جدا شدن و اتصال به خودروی دیگر را دارند.در این حالت هم برق مورد نیاز از طریق باتری خودرو تامین می شود و هم نصب بسیار ساده ای دارند که نه نیازی به تغییر سیم کشی خودرو بوده و هم به راحتی توسط کاربر قابل نصب می باشند.

قیمت انواع ردیاب (GPS) خودرو

توجه داشته باشید که هر ردیابی که سه ویژگی،یعنی قیمت مناسب و خدمات پس از فروش و کارآیی متناسب با نیاز شما را داشته باشد،اما کیفیت و دقت خوبی نداشته باشد،نمی‌تواند بهترین ردیاب خودرو برای شما محسوب شود.

یادتان باشد دستگاه خریداری شده باید دارای نرم افزار اختصاصی باشد که سرور آن داخل کشور باشد و سرعت و امنیت کار بالاتر برود.چیپ استفاده شده در دستگاه را هم باید مورد دقت قرار داد که از انواع قدیمی و منسوخ آن نباشد و با اپراتورهای کشورمان مشکل نداشته باشد. طبیعتا یکی از مسائل مهم در خرید هر چیز قیمت آن است. در بحث ردیابی خودرو نیز قیمت ردیاب خودرو مطرح می شود. این سوال پیش می آید که با چه قیمتی می توانیم یک ردیاب خودرو با کیفیت و با امکانات مناسب خریداری کنیم؟!

حداقل امکاناتی که می توان از یک ردیاب خودرو انتظار داشت عبارتند از:

 • قابلیت ردیابی بر اساس GPS و سیمکارت.
 • دارای پنل مدیریتی برای دریافت گزارش موقعیت های مکانی.
 • دارای ضمانت کارکرد.
 • دارای پشتیبانی فعال و پاسخگو.
 • کیفیتی ساخت بالا و به ویژه کیفیت ساخت بدنه.

این امکانات از حداقل امکاناتی است که انتظار می رود تا یک ردیاب خودرو داشته باشد.

اما چنین ردیابی با چه قیمتی قابل خریداری است؟

 

عنوان قیمت (تومان)
(DNO V3 Car Gps) ردیاب خودرو دی ان او مدل V3 ۶۳۰,۰۰۰ تا ۶۵۰,۰۰۰
(Lander GPS Tracker LD-55)ردیاب و ضد سرقت خودرو لندر مدل LD-55 ۳۸۵,۰۰۰ تا ۴۶۷,۰۰۰
(Lander GPS Tracker LD-55R)ردیاب و ضد سرقت خودرو لندر مدل LD-55R ۴۲۴,۰۰۰ تا ۵۴۰,۰۰۰
ردیاب و ضد سرقت ماهواره ای خودرو وایزر مدل F100R ۴۳۰,۰۰۰
(Qbit TS-600 GPS Tracker)ردیاب کیوبیت مدل TS-600 ۶۲۰,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰
(F100 Wiser) ردیاب و ضد سرقت ماهواره ای خودرو و موتور سیکلت وایزر مدل F100 ۴۰۰,۰۰۰
(Tak YabGPS GT103 Car Gps Tracker) ردیاب تک یاب جی پی اس مدل خودرویاب GT103 ۴۲۵,۰۰۰
(Coban) ردیاب خودرو آلفا مدل ۶۰۲ ۴۷۵,۰۰۰
Tak YabGPS GT303 Motorcycle and Car Gps Tracker) (ردیاب تک یاب جی پی اس مدل GT303 ۴۵۵,۰۰۰
Bosch GMS 120 Digital Detector) (ردیاب دیجیتالی بوش مدل GMS 120 ۹۹۷,۹۲۰ تا ۱,۱۲۸,۰۰۰
ردیاب میترک meitrack MT90 ۴۵۰,۰۰۰
ردیاب خودروی اگزد مدل G3 ۵۹۲,۰۰۰
ردیاب خودروی اگزد مدل G4 ۶۱۷,۰۰۰
(ULC GPS CAR TRACKER GT06N) ردیاب خودرو مدل ULC-GT06 ۷۹۵,۰۰۰ تا ۸۰۰,۰۰۰
ردیاب ماهواره ای خودرو مدل Pen Type Eco ۴۵۰,۰۰۰
(Flatten Eco GPS Car Tracker) ردیاب ماهواره ای خودرو رویال مدل Flatten Eco ۵۴۵,۰۰۰ تا ۵۵۰,۰۰۰
Lander LD-56R GPS Tracker) (ردیاب و ضد سرقت خودرو لندر مدل LD-56R ۵۶۳,۰۰۰ تا ۵۸۰,۰۰۰
ردیاب خودرو تیکامارس مدل TK MARS ۱,۹۸۰,۰۰۰
ردیاب چندکاره برننشتول ۳۹۰,۰۰۰
ردیاب ضد سرقت بلوتوث ۱۳,۰۰۰
ردیاب خودرو مدل GT06F ۷۲۵,۰۰۰
Lander LD-56 GPS Tracker) (ردیاب و ضد سرقت خودرو لندر مدل LD-56 ۴۵۹,۰۰۰
Coban ردیاب خودرو آلفا مدل ۶۰۴ ۷۶۵,۰۰۰
Magic Bouf Basic 000116 Vehicle Tracker) (ردیاب خودرو مجیک بوف مدل ۰۰۰۱۱۶ Basic ۶۵۵,۴۰۰
HI-VISION VT1000 Car Gps) (ردیاب خودرو های ویژن مدل VT1000 ۹۵۰,۰۰۰
Coban ردیاب خودرو آلفا مدل ۷۰۴ ۸۱۰,۰۰۰
ردیاب خودرو های ویژن مدل WT5 ۹۸۵,۰۰۰
ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fmb920 ۶۱۰,۰۰۰ تا ۶۹۰,۰۰۰
Teltonika ردیاب FM1202 ۱,۲۰۰,۰۰۰
FMA110 Teltonika fleet management) (ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fma110 ۶۹۰,۰۰۰ تا ۷۴۵,۰۰۰
FM1120 Teltonika fleet management) (ردیاب خودرو تلتونیکا مدل FM1120 ۷۴۰,۰۰۰ تا ۷۹۵,۰۰۰
Coban ردیاب خودرو آلفا مدل ۶۰۳ ۵۴۰,۰۰۰
ردیاب خودرو کانکاکس مدل GT-06N ۵۵۰,۰۰۰
ردیاب آهنربایی خودرو TKSTAR (مدل TK915 ) _ ردیاب خودرو ۱,۲۰۰,۰۰۰
ردیاب خودرو لاجیسکر مدل smart ۴۶۰,۰۰۰
Mini Tracker A9 Personal Gps Tracker) (ردیاب نفریاب مینی ترکر مدل Mini Tracker A9 ۷۹۹,۰۰۰
GPS G900 ردیاب خودرو مدل G900 ۶۰۰,۰۰۰
Long standby GPS D1) (ردیاب خودرو لنگ استندی مدلD1 ۱,۰۷۰,۰۰۰
Multimetrix CBF01 Circuit Breaker Finder) (ردیاب فیوز مولتی‌ متریکس مدل CBF01 ۵۶۵,۷۶۰ تا ۶۳۲,۳۲۰
Tak YabGPS Magneto GT104 Car Gps Tracker) (ردیاب تک یاب جی پی اس مدل مگنتو GT104 ۶۳۷,۰۰۰
Teltonika ردیاب FM5300 ردیاب خودرو تلتونیکا مدل FM5300 ۱,۸۰۰,۰۰۰ تا ۱,۸۹۵,۰۰۰
Teltonika FM1110) ( ۶۹۰,۰۰۰
FMA202 Teltonika fleet management ردیاب خودرو تلتونیکا مدل fma202 ۱,۲۰۰,۰۰۰ تا ۱,۵۹۵,۰۰۰
Teltonika ردیاب خودرو کوچک با آنتن داخلی مدل FMA120 ۷۴۰,۰۰۰

 

فروش ردیاب خودرو از طریق فروشگاه اینترنتی

حال با توضیحات جامع گفته شده برای ردیاب خودرو می خواهیم فروش این محصول را از طریق فروشگاه اینترنتی بررسی کنیم و مزایا و معایب این روش از فروش ردیاب خودرو را با هم به مطالعه بنشینیم.

فروشی با وسعت نامحدود:

چقدر کسب و کار سنتی قبلیتان بزرگ بوده است؟!به وسعت یک محله،یک شهر،یک استان یا حتی یک کشور؟!با فروش اینترنتی،ویترینی به اندازه کل کشور و فراتر از مرزهای سرزمینتان داشته باشید و دیگر منتظر مشتریان محلی نباشید و انتظار شرکت‌ها و ادارات و موسسات و … را برای خرید محصولتان داشته باشید.

فروشی با زمان نامحدود:

در این روش از فروش نگرانی‌هایتان از بابت روزهای تعطیل و تمامی محدودیت‌های زمانی دیگر حل خواهد شد و می‌توانید در ۲۴ ساعت شبانه‌روز با فروش اینترنتی،ردیاب خودرو و دیگر محصولات خود را بفروشید.

 

ارائه بهتر خدمات به مشتریان:

اگر کسب و کار سنتی را تجربه کرده باشید،حتما با سوال‌های تکراری مشتریان خود و دغدغه‌های تکراری آنها مواجه شده‌اید.با فروش اینترنتی و قرار دادن پاسخ سوال‌های رایج و متداول در وب‌سایت،هم در زمان صرفه‌جویی کرده‌اید و هم به موقع و در بهترین زمان و درست در لحظه‌ای که منتظر جواب می‌باشند به آنها پاسخ داده‌اید.این را بدانید هرچه مشکلات مشتریان کمتر شود،فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد.پس حتما خدمات بهتر به آنها را در اولویت کارهای خود قرار دهید.مطمئن باشید در فروش اینترنتی ردیاب(GPS)،هم به سوال‌های تکراری برخورد خواهید کرد پس با ارجاع همه سوال‌ها به وب‌سایت خود،همه آنها را به موقع پاسخ دهید.ضمنا با حضور پر رنگ در نظرات کاربران و استفاده از آنها،هم حس توجه را در آنها برانگیخته‌اید و هم به تبع این توجه،خدمات بهتری نصیبشان می‌کنید.

پایین آوردن هزینه:

هزینه‌های شما از خرید و اجاره ملک،خودرو و لوازم اداری و سایر هزینه‌ها به طراحی یک وب سایت،تولید محتوا و اینترنت محدود می‌شود.خودتان قیاس کنید و با برآورد هزینه متوجه سطح اختلاف قابل توجهی از کم شدن هزینه خواهید شد.

عدم نیاز به مکان فیزیکی:

دیگر نیازی نیست در آفتاب داغ تابستان،یا در هوای سرد زمستان و آلودگی این روزها از خانه خارج شوید.سیستم خود را در هر مکانی که هستید روشن کنید و کسب کارتان را مدیریت کنید.شما می‌توانید برای فروش اینترنتی در کشور دیگری زندگی کنید و انبارشما درکشوری دیگر باشد.در واقع دارید کسب و کارتان را با روش زندگیتان هماهنگ می‌کنید و نه بالعکس.

حذف واسطه‌ها:

یکی دیگر از دستاوردهای مهم فروش اینترنتی ردیاب خودرو،ایجاد ارتباط مستقیم بین فروشنده و خریدار و کاهش قیمت برای مشتریان شده است.با کاهش هزینه‌های مذکور،فروشنده می‌تواند با اختصاص بخش ناچیزی از سود حاصله در هر فروش،قیمت محصول را کاهش دهد تا مشتریان بیشتری را جلب نماید.همچنین می‌تواند از سود حاصله هدایای تبلیغاتی را به همراه کالای اصلی برای مشتری ارسال نماید.یکی از دلایل اصلی فروش‌های ویژه و در اصطلاح امروزی،شگفت انگیز،حتما حذف واسطه‌ها و کاهش هزینه‌های گفته شده می‌باشد.

مزایای فروش اینترنتی تنها متوجه فروشندگان نخواهد بود و این مزایا در برگیرنده خریداران نیز می‌شود.

 • با جستجوی قیمت‌ها در سایت‌های مختلف،دیگر نیازی به رفتن در فروشگاههای مختلف و رسیدن به قیمت مناسب نخواهد بود و با صرف کمترین زمان،خریدار به قیمت دلخواه دست پیدا خواهد کرد.
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری به فروشگاهها و برخورد به ترافیک،خریدن طرح‌های ترافیکی،اتلاف زمان،برخورد با هوای آلوده،برهم ریختگی اعصاب و…یکی دیگر از مزایای فروش اینترنتی می‌باشد.
 • اگر شما خریداران عزیز از آن دسته از افرادی هستید که وقتی تصمیم به خرید کالایی می‌گیرید،دوست دارید در هر ساعت از شبانه روز به کالایتان دست پیدا کنید،دیگر مشکلتان با برداشتن محدودیت زمانی برطرف شده است.
 • حتما در سایت‌های مختلف فروش اینترنتی محصولات،قسمت مقایسه کالاها را دیده‌اید،این دسترسی به شما امکان مقایسه قیمت کالاها بر اساس مشخصات آنها را در مدت زمان کوتاه می‌دهد.
 • بیمه بودن کالایی خریداری شده و تحویل آن در درب منزل هم در دیگر مزایایی است که با استفاده از خرید و فروش اینترنتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

اگر بخواهیم دقیق تر هدف های یک فروشگاه اینترنتی ردیاب خودرو را بررسی نمائیم،به سراغ هدف اصلی آن یعنی کسب درآمد اشاره خواهیم کرد.امروزه و با افزایش میزان استفاده افراد از اینترنت،این بازار رونق پیدا کرده است.جذب مشتری در این فضای مجازی دغدغه هریک از فروشگاه ها در میان تعداد بی شمار فروشگاه اینترنتی می باشد.برای رسیدن به هدف باید سایت در طراحی،تولید محتوا،سئو و بهینه سازی توجه ویژه ای داشته باشد.با استفاده از این روش ها،فروشگاه اینترنتی در صفحات اولیه و برتر نتایج موتورهای جستجو به نمایش در می آید و نتیجه ی آن جذب مشتری و افزایش بازدید کنندگان از فروشگاه اینترنتی شما می شود.یکی دیگر از اهداف طراحی فروشگاه اینترنتی،بازاریابی از این روش می باشد.صاحبان این کسب و کارها می توانند با طراحی فروشگاه اینترنتی،حجم وسیعی از محصولات و نام تجاری خود را در کوتاه ترین زمان به تعداد زیادی از افراد معرفی کنند.این نوع از بازاریابی کم هزینه و بسیار مناسب می باشد.

پس از توضیحات آمده در این مقاله درباره ردیاب خودرو و فروش آن از طریق فروشگاه های اینترنتی،اکنون می خواهیم نکاتی را در رابطه با خرید ردیاب خوب و با کیفیت مطرح کنیم.

نکات مفید برای خرید ردیاب خودرو

در سال های اخیر سیستم های جی پی اس و ردیاب خودرو، کاربرد بسیار وسیعی در صنعت حمل و نقل، مسافربری و خودروهای شخصی پیدا کرده اند. قابلیت ردیابی خودرو به میزان قابل توجهی خطر سرقت خودروهای شخصی را کاهش داده. ضریب ایمنی خودروها را نیز به سطح بسیار مطلوبی ارتقاء داده است.امروزه اغلب شرکت های حمل و نقل و مسافربری با استفاده از سیستم های ردیاب و جی پی اس می توانند خودروهای خود را در هر موقعیت مکانی و به صورت لحظه به لحظه کنترل نمایند. با نصب سیستم ردیاب و جی پی اس، تمامی گزارش های لازم در مورد میزان سرعت مجاز و تخلفات راننده به مراکز تعیین شده مخابره می شود.مهمترین گام جهت هوشمندسازی سیستم حمل و نقل، نصب سیستم جی پی اس و ردیاب بر روی تمامی ماشین های سبک و سنگین است. هنگام خرید این تجهیرات هوشمند باید اطلاعات کافی در مورد ویژگی های ردیاب و جی پی اس خودرو استاندارد و معتبر داشته باشید. در این قسمت از مقاله شما را با مهمترین نکاتی که در هنگام خرید ردیاب خودرو باید مد نظر داشته باشید آشنا می کنیم.

 • محل خریداری:یکی ازنکات خرید ردیاب خوب و باکیفیت که باید به آن توجه داشت و حائز اهمیت است این است که شما ردیاب را از کجا خریداری می کنید؟ از شخص یا شرکتی معتبر؟در اکثر مواقع مشتری با بررسی قیمت ردیاب شما نسبت به فروشنده های دیگر این اشتباه را مرتکب شده و با خرید ردیاب از مغازه و یا فروشگاه،بعضا بدلیل ارزان قیمت بودن آن بعد از خرید دچار مشکلاتی از قبیل نبود پشتیبانی،گارانتی و خدمات مناسب می شوند.
 • شرکت تولید کننده: ساخت و تولیدجی پی اس و ردیاب  یکی دیگر از نکاتی است که باید برای خرید ردیاب خوب و باکیفیت رعایت شود. خوشبختانه در ایران چند وقتی است شرکت هایی هستند که ردیاب خودرو تولید می کنند ولی سوال اینجاست که تولید این محصول چقدر با استانداردهای روز دنیا مطابقت دارد و چه میزان توان رقابت با ردیاب های موجود در بازار را دارد؟ پاسخ به این سوالات رو می توان اینگونه گفت که چون تولیدکنندگان داخلی هنوز در اول مسیر هستند قطعا توانایی رقابت با محصولات باکیفیت را درحال حاضر ندارند. خریداران این محصول هم در صورت اینکه بدنبال کاملترین ردیاب خودرو  باکیفیت در بازار می باشند باید با تحقیق و دقت بالا اقدام به خرید ردیاب نمایند.
 • نوع سرور: نگهداری و پشتیبانی سرور نیازمند تخصصو نفراتی می باشد که بتوانند همیشه و در همه حال مشکلات پیش آمده را برطرف نمایند و یا اینکه بصورت مرتب و منظم آن را بروز رسانی نمایند. باتوجه به هزینه های بسیار بالایی که در خرید و پشتیبانی سرور در داخل ایران می باشد و همچنین سرعت و کیفیت بهتر خدمات و سرویس دهنده های خارجی اکثر شرکت ها ترجیح می دهند که  جهت سرویس دهی بهتر به مشتریان خود از هاست ها و سرورهای خارجی استفاده نمایند.ردیاب خوب و با کیفیت باید علاوه بر داشتن هاست و سرور خارجی از سرور پشتیبان در ایران هم برخوردار باشد.
 • پشتیبانی در هر زمان: یکی از مهمترین موارد در بحث خرید ردیاب،پشتیبانی آن می باشد. چرا که خرید ردیاب بدون پشتیبانی کار غیرمعقولی است.در هنگام خرید توجه داشته باشید که آن شرکت و حتی آن شخصی که ردیاب را از آن تهیه می نمایید خدمات و پشتیبانی مناسبی رو داشته باشند.بعضی از شرکت ها از خدمات و پشتیبانی خیلی خوبی برخوردارند و یکی از تفاوتهایشان با سایر همکارانشان در زمینه ردیاب،در ارائه خدمات و پشتیبانی آنلاین و ۲۴ساعته باشد.مشتری و یا شخصی که قصد خرید جی پی اس خودرو،ردیاب شخصی را دارد باید بتواند در هرزمانی از طریق راه های ارتباطی ارائه شده توسط شرکت و بصورت آنلاین در ساعات غیر اداری با شماره پشتیبان ذکر شده در سایت،به صورت ۲۴ ساعته در تماس باشند.
 • استفاده از سخت افزار با کیفیت:استفاده از یکردیاب خوب و باکیفیت که نیاز مشتری را برآورده نماید حق هرمشتری می باشد.رمز پایداری در حوزه تجهیزات آی تی هم استفاده از سخت افزار های با کیفیت جهت افزایش امنیت کارکرد دستگاه برای مشتریان می باشد.برای جلوگیری از هزینه های ناشی از تعویض دستگاه های خراب شده و پیامدهای آن برای مشتریان،همواره باید از سخت افزاری با کیفیت بالا استفاده شود که پس از تست دستگاه ها توسط تیم تحقیق و توسعه آن را به مشتری ارائه دهند و مشتریان از بابت خرید محصول رضایت داشته باشند.
 • کارایی: از پارامترهای مهم دیگری که باید در هنگام انتخاب و خرید بهترین ردیاب خودرو به آن توجه داشته باشید، کارایی ردیاب برای شما است.خرید یک ردیاب زمانی برای شما صحیح و درست است که بر اساس نیازهایتان انتخاب شده باشد.ردیابی که قابلیت‌های فراوانی دارد ممکن است به کار نیاید،چون هیچ‌گاه بهترین ردیاب خودرو برای شما نخواهد بود.همچنین ممکن است ردیابی،قیمت مناسبی داشته باشد، اما قابلیت‌های آن کمتر از نیاز شماست. در نتیجه باید سعی کنید ردیابی را انتخاب کنید که کارایی مورد نظر شما را داشته و نیازتان را برطرف کند.
 • دقت: توجه داشته باشید که هر ردیابی که سه ویژگی،قیمت مناسب و خدمات پس از فروش و کارآیی متناسب با نیاز شما را داشته باشد،اما کیفیت و دقت خوبی نداشته باشد،نمی‌تواند بهترین ردیاب خودرو برای شما محسوب شود.دقت در نشان دادن مسیرها و مکان خودرو و همچنین کیفیت محصول،گزینه‌هایی هستند که خیال شما را در هنگام خرید ردیاب خودرو راحت‌تر خواهند کرد.
 • سرعت تحویل و فعالسازی ردیاب:مدت زمان نصب و فعالسازی دستگاه یکی از مهمترین موارد پس از خرید جی پی اس می باشدکه گاها در بعضی از فروشگاه ها و حتی شرکت ها تا ساعت ها به طول می انجامد. شرکت باید بتواند با ارائه خدمات ۲۴ ساعته و همچنین تحویل و فعالسازی ردیاب در کوتاهترین زمان این رویه را به طور چشمگیری کاهش داده و به صورت آنی و تنها  در چند دقیقه انجام دهند.
 • داشتن گارانتی برای تعویض: در زمانخرید ردیاب حتما به گارانتی دستگاه توجه نمایید و اینکه آیا محصول دارای گارانتی می باشد یاخیر.توصیه ما به شما این است که از ردیاب هایی که فاقد گارانتی می باشند به دلیل پشتیبانی و هزینه تعمیر و…استفاده ننمایید.در زمان خرید محصول همانطور که قبلا اشاره شد حتما دقت داشته باشید که جی پی اس و ردیاب را از کجا و از چه شرکتی خریداری می کنید و اینکه آن شرکت و یا مجموعه چقدر معتبر می باشد.
 • نرم افزار:باید نرم افزارهایی تهیه شوند که با استفاده از پنل کاربری مشتریان بتوان گزارشات روزانه را مشاهده کرد و نیز همیشه نرم افزار بروز همان سال در اختیار شما قرار گیرد تا از امکانات و قابلیت های جدیدی که به نرم افزار اضافه می شود بتوان استفاده کرد.
 • شارژ سالیانه: اکثرشرکت های معتبر در این حوزه اقدام به پرداخت شارژ سالیانه از جانب مشتری می نمایند که این امر درصورت ارائه خدمات مناسب به مشتری (هزینه نگهداری سرور ،بروزرسانی های نرم افزاری و… ) می تواند خیال مشتری را از بابت خریدیک ردیاب خوب و مطمئن تاحدود بسیار زیادی راحت نماید.
 • قیمت: یکی از مهم‌ترین پارامترها برای خرید ردیاب خودرو، قیمت است؛ بهترین ردیاب خودرو ممکن است ارزان‌ترین ردیاب خودرو نباشد وردیاب‌های با کیفیت اصولا قیمت‌های بالاتری نسبت به محصولاتی دارند که عموما در دسته ارزان‌ترین ردیاب خودرو قرار می‌گیرند.اما با این حال یکی از مهم‌ترین پارامترها،توجه به قیمت ردیاب خودرو است.برای خرید بهترین ردیاب خودرو، باید تلاش کنید ردیابی را خریداری کنید که علاوه بر کیفیت،قیمت مناسبی نیز داشته باشد.

درخرید اینترنتی ردیاب حتماً به سایت‌های معتبر و دارای مجوزات لازم مراجعه کنید تا خریدی مطمئن داشته باشید و اطمینان پیدا کنید که سایت مورد نظر پاسخگوی مشکلات و سوالات شما خواهد بود.سایت‌هایی که به صورت آنلاین یا تلفنی مشاوره خرید بهترین ردیاب خودرو را ارائه می‌دهند، قطعاً گزینه‌های مطمئن‌تری هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *