پیدا کردن جواب ماشینم کجاست ؟

ماشینم کجاست

امروزه توسط ردیاب می تونیم ماشینمون رو ردیابی کنیم تا با خبر باشم که ماشینم کجاست.ردیاب خودرو کوچک است و شبیه به دزدگیر بهش سیم کارت میخوره تا با استفاده از آن بفهمم ماشینم کجاست و آنرا ردیابی کنم.

کاربرد دستگاه ردیاب بسیار زیاده از قبیل:

مهم ترینش پیدا کردن ماشین دزدیده شده هستش و خیالم راحت میشه از اینکه میدونم ماشینم کجاست و اینکه هنوز سر جاشه.یکی از کاربرد های جدابش اینکه ردیابی کنه که فرزندم یا همسرم کجا داره با ماشین میره.خبردار شدن از اینکه کارکنان شرکت ماشین رو کجا میبرن و چند ساعت ازش استفاده میکنند.علاوه بر اینکه توسط ردیاب میتونم بفهمم ماشینم کجاست این وسیله روی دوچرخه و موتورسیکلت هم قابل نصب است و محدودیت نداره.

اینکه کجا می شود ردیاب را نصب کرد باید بگیم جای ثابتی نداره چون اگر داشت دزدها خیلی راحتتر بهش دسترسی داشتند.در هر جای خودرو قابل نصب است و مکانی که سیم کشی برق خودرو وجود داره با توجه به اندازه کوچک آن میشه جاسازش کرد.برای نصب ردیاب هر مدل روش خاص خودش رو داره چرا که بستگی به نوع ردیاب و امکاناتش داره که اگر امکانات بالاتری داشته باشد نصبش پیچیده تر میشه.نوع معمولی ردیاب فقط نیاز به اتصال سیم مثبت و منفی با برق خودرو را دارد.اما بطور کلی ردیاب شبیه به دزدگیر ماشین است.به همراه آن راهنما نصب نیز وجود دارد که اگر از برق ماشین سر در بیارید مراحل نصب ردیاب کار سختی نیست.اما اگر تردید دارید به نصاب دزدگیر مراجعه کنید و نصب ردیاب را به او بسپارید.آن ها با مطالعه نقشه نصب حدودا در عرض نیم ساعت ردیاب را نصب و جاسازی میکنند.

امروزه ما از ردیاب برای پیدا کردن رستوران ها,کافه ها و همینطور ماشینم کجاست و … استفاده میکنیم.از این دستگاه میشه برای فرستادن موقعیت خودمون آدرس خودمون به شخص دیگر هم میشه استفاده کرد در بیشتر موارد دقیق بودن اطلاعات اهمیت زیادی دارد.ولی گاهی نتیجه دلخواه نمیده و  و قادر به دریافت سیگنال نیست  و حتی خطای اطلاعات مکانی به چند متر هم می رسد.

عواملی که تأثیر گذار است در ردیابی خودرو:

برای اینکه بفهمم ماشینم کجاست عوامل زیر موثر است

انرژی کافی:شاید بنظر نیاز به گفتن نباشه اما بسیار مشاهده شده که برق دستگاه با ولتاژ درست و مورد نیاز متصل نشده که همین موضوع باعث مشکل در ردیابی با دقت بالا و در طولانی مدت آسیب و از کار افتادن دستگاه می شود.اگر بطور جدی قصد گذاشتن ردیاب برای یافتن ماشینم کجاست بر روی خودرو خود دارید این کار را ترجیحا به متخصص بسپارید.

ماشینم کجاست

عدم وجود مانع برای سیگنال:می دانید که فلزات و سازه های بتنی سد راه سیگنال برای جی پی اس ردیاب به شمار می آیند و مانع می شوند که بدونیم ماشینم کجاست..برای اینکه دستگاه بهتر کار کند از فلز و تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی که سیگنال رسیدن را با مشکل مواجه میکند دوری نمایید.همچنین زمان نصب ردیاب روی خودرو آن را در جای مخفی می گذارند تا از سرقت پیشگیری کنند مطمئن شوید محل نصب دستگاه ردیاب روی خودرو برای پیدا کردن ماشینم کجاست مناسب باشد و مشکلی از جهت سیگنال برای کار ردیاب پیش نیاید.

نصب صحیح دستگاه:بعضی از دستگاه های جی پی اس نشانه های روی خود دارند برای نصب و محل قرارگیری آنتن دستگاه که اگر به این علائم دقت کافی بشود کارایی بهتری از دستگاه شاهد هستیم.

شرایط آب و هوایی و محیطی:مثل اکثر دستگاه های الکترونیکی ردیاب هم یک محدوده دمای بهینه دارد که در اون بازه بهترین کاربرد را دارد.پس هنگام خرید و نصب دقت لازم داشته باشید.دما خیلی زیاد و بالعکس مناسب دستگاه نیست.

ردیابی آنلاین خودرو چیه؟خب با استفاده از این تکنولوژی شما متوجه میشوید به صورت آنی و لحظه ای که ماشینم کجاست.وضعیت خودرو از جمله:

  • مکان لحظه ای
  • سرعت لحظه ای و متوسط
  • شروع و توقف
  • کار در جا
  • میزان مصرف سوخت
  • تعداد باز و بسته شدن درب ها
  • و خیلی از اطلاعات مهم و ضروری دیگه

خب حالا این ردیابی آنلاین خودرو چه مزایایی دارد؟

خب مهم ترین و ضروری ترینش اینه که شما با خبر میشید در طول شبانه روز در هر زمان که ماشینم کجاست حتی در خارج از کشور.فایده دیگر ردیاب آنلاین مدیریت ناوگان حمل و نقل است برای مثال: خودرو های شرکت پخش باید در زمان مشخص کالا ها را به مکان مورد نظر تحویل دهند.

          ماشینم کجاست

با این دستگاه مدیران شرکت در هر نقطه و زمان رسیدن به آنها را تعریف و بررسی کنند.این مسئله برای خودرو های یخچال دار خطیرتر است.با این وجود رانندگان زیادی سرعت مطمئنه را رعایت نمیکنند و واسه اینکه سریعتر از زمان تعیین شده به مقصد نرسند در یک استراحتگاه مدت زمان زیادی توقف میکنند.با اینکار میشود رانندگان خاطی را شناسایی نمود.حال اگر پلیس این قانون را اجبار کند که افراد باید در خودرو ردیاب نصب کنند براحتی مجرمان را شناسایی میکند.در مجموع مضاف بر اینکه میفهمیم ماشینم کجاست فایده زیادی دارد از قبیل تحریک سوئیچ, سرقت سوخت و… به مالک خودرو ارسال میکند.

از همه ی اینها جالبتر اینکه با استفاده از دستگاه ردیاب آنلاین و نصب در درون خودرو مالک خودرو قادر است در هر نقطه از دنیا توسط یک پیامک اتومبیل را خاموش نماید.

امکانات جالبی که ردیاب ها دارند مثلا بعضی از آنها یک میکروفن داخلی یا خارجی دارند که بوسیله آن می توان صدای درون کابین را شنید.بعضی از آنها نیز به سیستم درهای ماشین متصل است و این امکان را می دهد که توسط موبایل از هر محدوده در خودرو را باز و بسته نماید.

هشدارهایی که ردیاب می دهد:

۱٫ماشینم کجاست

۲٫باز شدن درب خودرو

۳٫حرکت خودرو

۴٫آژیر کشیدن خودرو

۵٫روشن شدن خودرو

۶٫تصادف کردن خودرو

۷٫حرکت با سرعت غیرمجاز که توسط شما تعریف شده

۸٫خارج و وارد شدن به یک محدوده خاص

۹٫کم شدن باطری اضطراری داخلی ردیاب

۱۰٫ورود خودرو به منطقه کور و بدون سیگنال جی پی اس

با توجه به اینکه دستگاه های ردیاب دارای ماژول جی اس ام هستند و برای ارسال و دریافت اطلاعات از سیم کارت برای فهمیدن اینکه ماشینم کجاست درون آنها استفاده می شود و با توجه به اینکه تمامی دستگاه های سیم کارت خور داخلی کشور طرح رجیستری را شامل می شوند باید دقت بفرمایید که شرکت طرف قرارداد شما از دستگاه ریجیستر شده و سازگار با خطوط ارتباطی داخل استفاده میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *