یکی از جدیدترین روش های محافظت و شناسایی دقیق محل خودرو استفاده از ردیاب های خودرو می باشد. از این رو پیدا کردن بهترین محل نصب ردیاب در خودرو بر اساس ویژگی های و مدل های مختلف هر خودرو کار دشواری می باشد. یک ردیاب ماشین با نصب صحیح می تواند قدرت سیگنال دهی خود را افزایش دهد و با داشتن یک پوشش و محافظت مناسب در مقابل آب و هوا و یا دیده شدن مصون باشد، بدین منظور شناسایی بهترین محل نصب ردیاب در خودرو بسیار حائز اهمیت است.این ابزار می تواند به راحتی و در هر لحظه از شبانه روز وضعیت و محل قرارگیری خودروی شما را با استفاده از GPS و تنظیمات بسیار پیشرفته نمایش دهد.

"بهترین

سیستم رهیاب خودرو های امروزه با داشتن یک باطری پشتیبان می تواند به راحتی در مدت های بسیار طولانی کار کرده و اطلاعات خود را به صورت روزانه به صاحبان خودرو ارسال نماید و در صورت بروز هرگونه مشکل می تواند محل دقیق خودرو را به صورت زنده بر روی Google Map مشخص نماید تا صاحبان خودرو بتوانند به راحتی موضوع را پیگیری کنند.

همچنین دلیل قرار گرفتن ردیاب در کنار سیستم برقی خودرو به دلیل شارژ نگه داشتن باتری می باشد و اگر سیستم برقی خودرو توسط سارقان دچار مشکل شود، باطری های پشتیبان و بسیار پر قدرت دستگاه ردیاب میتواند به راحتی ردیاب را فعال نگه داشته و می تواند به کاربران خود اعلام سرقت خود را اعلام نماید. باتری های موجود در ردیاب های خودرو به دلیل داشتن عمر بسیار طولانی می توانند تا مدت های بسیاری و بعد از خروج از سیستم برق خودرو نیز به کار خود ادامه دهند ( برای آشنایی بیشتر با این سیستم ها مقاله دزدگیر سیم کارتی خودرو را مطالعه کنید ) . اما پیدا کردن یک محل مناسب برای نصب ردیاب کمی نیاز به تجربه دارد و افراد باید برای نصب این ابزار در کنار سیستم برقی به مخفی بودن و محافظت از آن نیز توجه کنند و با قرار دادن صحیح ردیاب در محلی مناسب میزان بهره وری آن را افزایش دهند.

بهترین محل نصب ردیاب در خودرو کدام قسمت ها می باشد؟

برای حل و توضیح این سوال باید ابتدا مدل ماشین را مشخص کرد و از یک برق کار ماهر برای نصب و راه اندازی یک دستگاه ردیاب استفاده نمود. بسیاری از مکان های نصب ردیاب به دلیل دسترسی آسان مهندسان و برقکاران به سیم های خودرو از نظر آنها بسیار مناسب می باشد. اما این مکان ها به دلیل استفاده متداول قابل شناسایی و غیرفعال شدن می باشند که می تواند مشکلات بزرگی را در هنگام سرقت برای صاحبان خودرو به وجود آورد، از این رو شناسایی بهترین محل نصب ردیاب در خودرو می تواند باعث مخفی ماندن ردیاب و شناسایی دقیق محل خودرو شود.

سپر محلی مناسب برای نصب ردیاب خودرو

می توان گفت بهترین محل نصب ردیاب در خودرو و متداول ترین حالت آن بخش سپر عقبی ماشین می باشد. این مکان به دلیل داشتن سیم های مورد نیاز برای اتصال و شارژ شدن کامل باتری ها بسیار مناسب است. اما باید در نظر داشت که استفاده از یک ردیاب در سپر ماشین باید براساس شکل ظاهری سپر باشد و امکان دارد بسیاری از ماشین های مختلف با داشتن شکل ظاهری خاص سپر خود بهترین محل نصب ردیاب در خودرو نباشند، اما می توان گفت این مکان یکی از بهترین و متداول ترین مکان ها نصب ردیاب است.

نصب جی پی اس در سپر
نصب جی پی اس در سپر

داشبورد خودرو متداول ترین محل نصب ردیاب

شاید بتوان گفت بیشترین محل قرارگیری ردیاب در خودرو داشبورد می باشد. این بخش که به سیم های برق نزدیک است و از طرفی دیگر نیز دارای یک پوشش محافظتی مناسب است بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما استفاده زیاد و مکرر بسیاری از مردم از این بخش به عنوان نگهدارنده ردیاب باعث شده که این مکان به یکی از متداول ترین و شناخته شده ترین مکان های نصب ردیاب تبدیل شود که همین موضوع می تواند زنگ خطری برای دارندگان خودرو باشد.

نصب ردیاب در داشبورد
نصب ردیاب در داشبورد

یکی از بهترین محل نصب جی پی اس خودرو در کنار پنجره های عقب خودرو می باشد. این بخش که به سیم های برق خودرو نزدیک می باشد، می تواند علاوه بر تامین برق مورد نیاز دستگاه های ردیاب، یک محل مناسب و مخفی نیز برای آن ایجاد کند و می تواند با داشتن قدرت مناسب سیگنال در هر زمانی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

در بسیاری از خودروها از Sunroof به عنوان بهترین محل نصب ردیاب در خودرو استفاده می شود، زیرا این محل به دلیل داشتن یک پوشش کوچک می تواند باعث مخفی شدن دستگاه شده و با نزدیک بودن به برق خودرو می تواند به راحتی به سیستم برقی متصل شود.

 

درب های خودرو محافظان اصلی ردیاب

اما می توان گفت یکی از بهترین محل نصب ردیاب در خودرو داخل یکی از درب های خودرو می باشد. این محل به دلیل وجود سیستم برق رسانی از طریق بالابرهای شیشه و داشتن محافظ و درپوش می تواند به یک مکان عالی برای نصب ردیاب تبدیل شود و همچنین در دسترس نبودن سریع و مشخص نبودن آن برای سارقان می تواند بسیار حائز اهمیت باشد. اما برای نصب ردیاب در این مکان باید از متخصصان حوزه برق و افراد فنی برای نصب صحیح آن استفاده نمود که می توانند به راحتی بهترین محل نصب ردیاب در خودرو را براساس ویژگی های ماشین شما بیابند.

در بسیاری از ماشین ها صندوق عقب نیز می تواند به عنوان بهترین محل نصب ردیاب در خودرو انتخاب شود، زیرا این بخش می تواند علاوه بر داشتن شرایط پوششی بسیار مناسب و همچنین وجود بخش های مخفی و سیستم برق رسانی کامل به راحتی از ردیاب در مقابل سارقان و شرایط آب و هوای سخت محافظت کند و با تواند با کارکردی طولان ضامن سلامت خودروی شما باشد.