نصب جی پی اس خودرو، با توجه به مدل ماشین و GPS متفاوت است. توصیه ما این است که قبل از خرید ردیاب خودرو، با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کرده و متناسب با شرایط و آنچه که نیاز دارید، مدلی را انتخاب و خریداری کنید. در برخی موارد افراد به دلیل عدم آگاهی وسیله ای انتخاب میکنند که قادر به نصب آن روی خودرو نیستند. نی کان جی پی اس، راهنمای شما در زمینه خرید و نصب جی پی اس روی ماشین خواهد بود. برای اطلاع از شرایط خرید، نصب و قیمت ردیاب، میتوانید از طریق شماره تماس … با ما در ارتباط باشید.

بهترین محل نصب جی پی اس روی ماشین کجاست؟

حال که با ضرورت نصب جی پی اس خودرو آشنا شدید، احتمالا اولین سوالی که برایتان مطرح میشود این است که این بهترین محل نصب این تجهیز کجاست؟ بهترین محلها بسته به نوع خودرو، عبارت هستند از:

پورت OBDII

بدون شک پورت OBDII بهترین محل برای نصب جی پی اس روی ماشین در نظر گرفته میشود. چرا که این پورت که به عنوان ردیاب GPS زمان واقعی نیز شناخته می شود، توانایی تامین تجهیز از طریق باتری خودرو را دارد. در نتیجه اگر یکی از نگرانیهای دائمی شما، دوام باتری جی چی است، میتوانید از طریق این پورت، مستقیما آن را به منبع تغذیه متصل کنید. البته، یکی دیگر از مزایای اصلی این محل، مخفی بودن آن از دید افراد متفرقه از جمله سارقان است! با این حال تمامی خودروها، خصوصا خودروهای قدیمی دارای این پورت نبوده و بنابراین امکان نصب جی پی اس در این محل هم ممکن نیست!

داخل داشبورد

داشبورد و مرزهای پنهانی که دارد، گزینه دیگری برای نصب جی پی اس است. با نصب تجهیز در این محل هم میتوانید مستقیما شارژ آن را از طریق باتری خودرو تامین کرده و از دردسرهای همیشگی برای خارج کردن وسیله و شارژ آن راحت شوید.

زیر ماشین

فضای زیرین خودرو، یکی دیگر از گزینه های پیشنهادی برای نصب جی پی اس رو ماشین است. البته در این شرایط باید از جی پی اس های مغناطیسی استفاده کنید تا به راحتی روی سطح فلزی، بچسبد. یکی از چالشهای اصلی در خصوص این مکان، ایزوله کردن تجهیز نسبت به آب، ضربه و گرد و غبار است. برای آنکه بدنه تجهیز آسیب نبیند، باید یک محفظه امن برای قرارگیری آن در زیر خودرو تعبیه کنید.

داخل صندلی‌های خودرو

اگر مخفی نگهداشتن جی پی اس اهمیت زیادی برایتان دارد، میتوانید نصب داخل صندلی خودرو را انتخاب کنید. بخشی از صندلی را پاره کرده، وسیله ردیاب را قرار داده و دوباره صندلی را بدوزید! البته برای نصب در این مکان به تخصص و مهارت زیادی نیاز است. چرا که قسمت میانی و یا تکیه گاه صندلی، قطعا فضای مناسبی برای نصب نیست. کناره ها و یا بالشتک صندلی، احتمالا گزینه های بهتری خواهند بود.

سپر جلوی خودرو

از نظر سارقان، احتمال نصب جی پی اس خودرو در قسمت سپر جلویی، تقریبا نزدیک به صفر است،  زیرا این قسمت از خودرو انواع مختلف سیم کشی سنسور دما ، نور و موارد دیگر را در خود جای داده است. که البته همین امر آن را به یکی از بهترین و چالش برانگیزترین مکان ها برای پنهان کردن ردیاب تبدیل کرده است. با انتخاب این محل، به شارژر اضافی نیازی نیست، چرا که میتوان دستگاه را مستقیما به باتری خودرو وصل کرد.

سپر عقب خودرو

در سپر عقب نیز سیمهای زیادی شبیه سپر جلو وجود دارد که پنهان کردن جعبه سیاه کوچک حاوی ردیاب را آسان می کند.

آموزش نصب ردیاب روی خودرو

به طور کلی مراحل نصب ردیاب خودرو را میتوان به دو بخش تقسیم کرد، نصب سخت افزار و نصب نرم افزار:

بخش اول: طریقه نصب جی پی اس روی خودرو

همانطور که پیش از این گفته شد، ردیاب خودرو برای فعالیت خود به شارژ و برق نیاز دارد. برای تامین این انرژی، میتوان از طریق سیم کشی ردیاب خودرو از باتری ماشین استفاده کرد و یا ردیابهایی با باتری داخلی انتخاب کرد.

  • ردیابهایی که دارای باتری داخلی هستند، باید به طور منظم شارژ شوند. تعداد دفعات شارژ به مدل انتخابی شما بستگی دارد. برخی از ردیابها قابلیت نگهداری شارژ یا یک هفته را دارند، در حالی که برخی دیگر باید هر روز شارژ شوند!
  • تامین برق از طریق سیم کشی ردیاب خودرو گرچه سختی بیشتری دارد، اما خیال شما را از بابت دوام برق دستگاه، راحت میکند. شما میتوانید با مراجعه به یک فرد متخصص در زمینه نصب جی پی اس، برای همیشه از دردسر تامین شارژ دستگاه، خلاص شوید.

بخش دوم: نصب نرم افزار جی پی اس

بدون شک برای برقراری ارتباط با تجیهز، نیاز به یک رابط کاربری و نرم افزار دارید. از طریق برنامه ای که روی تلفن همراه و یا هر دستگاه هوشمند الکترونیکی دیگر نصب میکنید، قادر به ردیابی خودرو در هر لحظه خواهید بود. سرعت برنامه و تحلیل و ارسال داده، از جمله مهمترین مواردی است که هنگام خرید ردیاب به آن دقت کنید. در صورتی که اعلانهای هشدار به موقع برای شما ارسال نشود، نصب بهترین سخت افزار هم کمکی به شما نخواهد کرد. برای تست و بررسی ردیاب، نصب سیمکارت و فعال سازی جی پی اس توسط فروشنده را فراموش نکنید. در ایران بهترین انتخاب برای سیم کارت، همراه اول یا ایرانسل است.

هزینه نصب ردیاب خودرو چقدر است؟

اما بپردازیم به یکی از پرتکرارترین سوالات شما عزیزان، در خصوص نصب جی پی اس! هزینه ای که برای نصب و راه اندازی آن باید بپردازید، بسته به نوع دستگاه و محل نصب آن متفاوت است. به طور کلی، تعرفه نیکان جی پی اس برای انجام این کار، بین 40 الی 60 هزار تومان متغیر است. برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص، با ما در ارتباط باشید.