نصب جی پی اس خودرو، با توجه به مدل ماشین و نوع GPS متفاوت است. توصیه ما این است که قبل از خرید ردیاب خودرو، با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کرده و متناسب با شرایط و آنچه که نیاز دارید، مدلی را انتخاب و خریداری کنید. در برخی موارد افراد به دلیل عدم آگاهی ردیابی انتخاب میکنند که قادر به نصب آن روی خودرو نیستند. نیکان جی پی اس، راهنمای شما در زمینه خرید و نصب جی پی اس روی ماشین خواهد بود. برای اطلاع از شرایط خرید، نصب و قیمت ردیاب، پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

بهترین محل نصب جی پی اس روی ماشین کجاست؟

حال که با ضرورت نصب جی پی اس خودرو آشنا شدید، احتمالا اولین سوالی که برایتان مطرح میشود این است که این بهترین محل نصب ردیاب خودرو کجاست؟ بهترین محلها بسته به نوع خودرو، عبارت هستند از:

پورت OBDII

بدون شک پورت OBDII بهترین محل برای نصب جی پی اس روی ماشین در نظر گرفته میشود. چرا که این پورت که به عنوان ردیاب GPS زمان واقعی نیز شناخته می شود، توانایی تامین تجهیز از طریق باتری خودرو را دارد. در نتیجه اگر یکی از نگرانیهای دائمی شما، دوام باتری جی چی است، میتوانید از طریق این پورت، مستقیما آن را به منبع تغذیه متصل کنید. البته، یکی دیگر از مزایای اصلی این محل، مخفی بودن آن از دید افراد متفرقه از جمله سارقان است! با این حال تمامی خودروها، خصوصا خودروهای قدیمی دارای این پورت نبوده و بنابراین امکان نصب جی پی اس در این محل هم ممکن نیست!

داخل داشبورد

داشبورد و مرزهای پنهانی که دارد، گزینه دیگری برای نصب جی پی اس است. با نصب تجهیز در این محل هم میتوانید مستقیما شارژ آن را از طریق باتری خودرو تامین کرده و از دردسرهای همیشگی برای خارج کردن وسیله و شارژ آن راحت شوید.

زیر ماشین

فضای زیرین خودرو، یکی دیگر از گزینه های پیشنهادی برای نصب جی پی اس رو ماشین است. البته در این شرایط باید از جی پی اس های مغناطیسی استفاده کنید تا به راحتی روی سطح فلزی، بچسبد. یکی از چالشهای اصلی در خصوص این مکان، ایزوله کردن تجهیز نسبت به آب، ضربه و گرد و غبار است. برای آنکه بدنه تجهیز آسیب نبیند، باید یک محفظه امن برای قرارگیری آن در زیر خودرو تعبیه کنید.

داخل صندلی‌های خودرو

اگر مخفی نگهداشتن جی پی اس اهمیت زیادی برایتان دارد، میتوانید نصب داخل صندلی خودرو را انتخاب کنید. بخشی از صندلی را پاره کرده، وسیله ردیاب را قرار داده و دوباره صندلی را بدوزید! البته برای نصب در این مکان به تخصص و مهارت زیادی نیاز است. چرا که قسمت میانی و یا تکیه گاه صندلی، قطعا فضای مناسبی برای نصب نیست. کناره ها و یا بالشتک صندلی، احتمالا گزینه های بهتری خواهند بود.

سپر جلوی خودرو

از نظر سارقان، احتمال نصب جی پی اس خودرو در قسمت سپر جلویی، تقریبا نزدیک به صفر است،  زیرا این قسمت از خودرو انواع مختلف سیم کشی سنسور دما ، نور و موارد دیگر را در خود جای داده است. که البته همین امر آن را به یکی از بهترین و چالش برانگیزترین مکان ها برای پنهان کردن ردیاب تبدیل کرده است. با انتخاب این محل، به شارژر اضافی نیازی نیست، چرا که میتوان دستگاه را مستقیما به باتری خودرو وصل کرد.

سپر عقب خودرو

در سپر عقب نیز سیمهای زیادی شبیه سپر جلو وجود دارد که پنهان کردن جعبه سیاه کوچک حاوی ردیاب را آسان می کند.

همچنین اگر قصد دارید که ردیاب جاسازی شده در خودروی شخصی یا خودروی اداری را پیدا کنید، چند راهکار متفاوت وجود دارد که در مقاله نحوه پیدا کردن ردیاب خودرو به شمامعرفی کرده ایم. با خواندن آن مقاله به راحتی می‌توانید جی پی اس ماشین را پیدا کنید.

آموزش نصب ردیاب روی خودرو

به طور کلی مراحل نصب ردیاب خودرو را میتوان به دو بخش تقسیم کرد، نصب سخت افزار و نصب نرم افزار:

بخش اول: طریقه نصب جی پی اس روی خودرو

همانطور که پیش از این گفته شد، ردیاب خودرو برای فعالیت خود به شارژ و برق نیاز دارد. برای تامین این انرژی، میتوان از طریق سیم کشی ردیاب خودرو از باتری ماشین استفاده کرد و یا ردیابهایی با باتری داخلی انتخاب کرد.

 • ردیابهایی که دارای باتری داخلی هستند، باید به طور منظم شارژ شوند. تعداد دفعات شارژ به مدل انتخابی شما بستگی دارد. برخی از ردیابها قابلیت نگهداری شارژ یا یک هفته را دارند، در حالی که برخی دیگر باید هر روز شارژ شوند!
 • تامین برق از طریق سیم کشی ردیاب خودرو گرچه سختی بیشتری دارد، اما خیال شما را از بابت دوام برق دستگاه، راحت میکند. شما میتوانید با مراجعه به یک فرد متخصص در زمینه نصب جی پی اس، برای همیشه از دردسر تامین شارژ دستگاه، خلاص شوید.

بخش دوم: نصب نرم افزار جی پی اس

بدون شک برای برقراری ارتباط با تجیهز، نیاز به یک رابط کاربری و نرم افزار دارید. از طریق برنامه ای که روی تلفن همراه و یا هر دستگاه هوشمند الکترونیکی دیگر نصب میکنید، قادر به ردیابی خودرو در هر لحظه خواهید بود. سرعت برنامه و تحلیل و ارسال داده، از جمله مهمترین مواردی است که هنگام خرید ردیاب به آن دقت کنید. در صورتی که اعلانهای هشدار به موقع برای شما ارسال نشود، نصب بهترین سخت افزار هم کمکی به شما نخواهد کرد. برای تست و بررسی ردیاب، نصب سیمکارت و فعال سازی جی پی اس توسط فروشنده را فراموش نکنید. در ایران بهترین انتخاب برای سیم کارت، همراه اول یا ایرانسل است.

انواع ردیاب خودرو و نحوه نصب

از نظر ساختار، ردیاب های خودرو به دو دسته شارژی و غیر شارژی تقسیم بندی می شوند. ردیاب خودروی غیر شارژی از باتری ماشین تغذیه می کند اما ردیاب خودروی شارژی دارای باتری قابل شارژ است و باید آن را در فواصل زمانی مشخص شارژ نمود. این فاصله زمانی می تواند یک روز، یک هفته یا حتی یک سال باشد و بستگی به ظرفیت باتری آن دارد.

از نظر عملکرد، ردیاب خودرو به دو دسته آفلاین و آنلاین دسته بندی می گردد. در مدل آفلاین اطلاعات مکانی خودرو از طریق پیامک و به صورت نقطه ای از طریق تلفن همراه مالک آن قابل دریافت است. به این صورت که با ارسال یک کد از طریق پیامک می توان از موقعیت ماشین با خبر شد.

اما مدل آنلاین امکانات بیشتری دارد به این دلیل که سیم کارت به صورت دائم با سامانه جی پی اس در ارتباط است. در ردیاب های آنلاین یک برنامه روی تلفن همراه مالک خودرو نصب می شود و موقعیت لحظه ای ماشین را نشان می دهد. در صورتی که برای انتخاب ردیاب خودرو به کمک نیاز داشتید و برای آشنایی بیشتر با انواع جی پی اس سیم کارتی خودرو، پیشنهاد میکنیم مقاله معرفی 8 مدل ردیاب خودرو را مطالعه نمایید.

نصب ردیاب خودرو بستگی به نوع آن دارد. اگر شارژری باشد، نیازی به سیم کشی ندارد اما ردیاب های غیر شارژری برای تغذیه خود لازم است تا به باتری ماشین متصل گردند. همچنین برخی از ردیاب های شارژی خودرو از نوع آهنربایی هستند و فقط کافی است آن ها را در یک محل امن در زیر ماشین جاسازی کنید.

با نصب ردیاب خودرو، علاوه بر آگاهی از موقعیت آن می توانید از امکاناتی چون کنترل سنسور سوخت، شنود صدای داخل ماشین و خاموش کردن خودرو از طریق اپلیکیشن یا پیامک بهره مند شوید. البته برخورداری از این امکانات بستگی به مدل ردیاب دارد. در ادامه شما را با چند مدل از بهترین ردیاب های خودرو که توسط فروشگاه نیکان جی پی اس عرضه می شود، آشنا خواهیم نمود.

ردیاب خودرو NG230

ردیاب NG230 عملکردی فوق العاده دارد و از امکانات مختلفی برخوردار است. نصب ردیاب خودرو NG230 نیاز به سیم کشی دارد زیرا غیر شارژی می باشد. این نوع ردیاب با داشتن کیفیت عالی و قیمتی مناسب یکی از محصولات پرطرفدار فروشگاه نیکان جی پی اس است. از ویژگی های ردیاب خودرو NG230 می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ابعاد کوچک و متناسب
 • برخورداری از حافظه داخلی جهت ذخیره اطلاعات مکانی
 • دارای قابلیت شخصی سازی
 • ارائه اطلاعات متنوع و کاربردی
 • برخورداری از قابلیت شنود داخل خودرو

نصب ردیاب خودرو مدل NG200

اگر به دنبال ردیاب خودرو ارزان می گردید، مدل NG200 را به شما پیشنهاد می کنیم. این ردیاب در عین داشتن قیمت مناسب، قابلیت های مختلفی دارد. برای نصب ردیاب خودرو NG200 باید سیم کشی انجام شود. البته درون این ردیاب یک باتری پشتیبان قرار داده شده تا در هنگام قطع باتری ماشین، ردیاب بتواند برای چند ساعت اطلاعات مکانی خودرو را به اپلیکیشنی که روی گوشی تلفن همراهتان نصب می شود، ارسال نماید. برای آشنایی بیشتر با این ردیاب و خرید آن می توانید به صفحه خرید ردیاب NG230 مراجعه کنید.

ردیاب آهنربایی مدل NG8000

این ردیاب به خاطر امکانات فوق العاده ای که دارد به ردیاب نظامی مشهور است. برای نصب ردیاب مدل NG8000 نیازی به سیم کشی نیست زیرا از نوع شارژی می باشد و توسط یک آهنربای قوی به خودرو می چسبد. NG8000 ضد آب و ضد ضربه مصرف کمی دارد و باتری آن دارای ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر است که می تواند مدت زمان طولانی اطلاعات موقعیتی خودرو را برای شما ارسال نماید. از دیگر ویژگی های این ردیاب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارای سیستم اطلاع رسانی از طریق پیامک
 • برخورداری از برنامه ردیابی تلفن همراه
 • پنل ردیابی تحت وب که می توان از طریق رایانه، تبلت و موبایل به آن دسترسی پیدا کرد
 • ارائه موقعیت لحظه ای و دقیق خودرو
 • ذخیره اطلاعات شش ماه گذشته
 • ارائه اطلاعاتی مانند محل توقف، مسیر حرکت و سرعت خودرو
 • هشدار اتمام شارژ باتری
 • آلارم جدا شدن دستگاه از خودرو
 • هشدار تعویض سیم کارت
 • آلارم خارج شدن خودرو از محدوده مشخص شده
 • در صورتی که درباره این جی پی اس و مزایای آن به اطلاعات بیش‌تری نیاز دارید، پیشنهاد میکنیم از صفحه خرید ردیاب نظامی دیدن کنید.

ردیاب پلیسی مدل NG3000

به جرات می توان گفت یکی از محبوب ترین ردیاب های موجود در بازار ردیاب NG3000 است که به ردیاب پلیسی نیز معروف شده است. این ردیاب با کیفیت علاوه بر داشتن کیفیت بالا اندازه ای بسیار مناسب دارد. همانطور که در مقاله ی ردیاب های شنود دار اشاره کردیم، ردیاب پلیسی سیستم ضبط صدا را نیز دارا می باشد. چند نمونه از ویژگی های این ردیاب شامل موارد زیر می باشد:

 • ضد آب ،ضد ضربه و گرد غبار
 • دارای قابلیت شنود داخل کابین خودرو
 • قابلیت مخفی سازی عالی
 • یکسال گارانتی و 5 سال خدمات پس از فروش
 • مناسب ردیابی بدهکاران و مظنونین و مجرمین
 • دارای نرم افزار اندروید و اپل و کامپیوتر
 • بدون سیم کشی و آنتن خارجی
 • بدون هیچ صدا و چراغی که جلب توجه کند
 • نصب آسان

برای خرید این محصول می توانید از صفحه خرید ردیاب پلیسی استفاده کنید.

ردیاب ماهواره ای NG530

یکی دیگر از مدل های پیشرفته جی پی اس خودرو، ردیاب ماهواره‌ای NG530 است. این ردیاب دارای ویژگی‌های بسیار زیادی است. چند نمونه از مزایای ردیاب خودرو ماهواره‌ای شامل موارد زیر است:

 • دارای حافظه ظبط مسیرها
 • قابلیت شخصی سازی
 • قابلیت شنود
 • خاموش کردن ماشین از راه دور
 • هشدار برای قطع شدن باتری یا خاموش و روشن شدن خودرو
 • نصب آسان
 • و…

هزینه نصب ردیاب خودرو چقدر است؟

اما بپردازیم به یکی از پرتکرارترین سوالات شما عزیزان، در خصوص نصب جی پی اس! هزینه ای که برای نصب و راه اندازی آن باید بپردازید، بسته به نوع دستگاه و محل نصب آن متفاوت است. به طور کلی، تعرفه نیکان جی پی اس برای انجام این کار، بین 40 الی 60 هزار تومان متغیر است.

جمع بندی

همان‌طور که توضیح دادیم، نصب ردیاب خودرو به نوع ردیاب و ماشین شما بستگی دارد. در حقیقت بهترین محل نصب ردیاب خودرو بسته به نوع جی پی اس شما متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در این خصوص و آشنایی بیشتر با انواع ردیاب با کیفیت و ارزان پیشنهاد میکنیم از صفحه اصلی سایت نیکان جی پی اس دیدن فرمایید.