نصب جی پی اس خودرو

نصب جی پی اس خودرو

بسیاری از افراد در مورد نصب جی پی اس خودرو اطلاعات زیادی ندارند و به همین دلیل نمی دانند این وسیله را چگونه نصب کنند. شما برای نصب جی پی اس خودرو باید بدانید که این وسیله بسیار کوچک است و شما زمانی که آن را روی خودروی خود نصب کنید می توانید مکان دقیق خودروی خود را متوجه شوید. البته بیشتر افرادی که این وسیله را بر روی خودروی خود نصب می کنند به فکر امنیت خودرو و پیدا کردن مسیرهای دشوار می باشند. استفاده کردن از ردیاب در بسیاری از مکان ها رایج است ولی ابتدا نیاز است تا اطلاعات لازم در مورد نصب ردیاب بدست آورید زیرا افراد زیادی امروزه اقدام به نصب آن می نمایند. برای اینکه با این ردیاب ها آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه انواع آنها را نام می بریم.

انواع نصب جی پی اس خودرو 

نصب جی پی اس خودرو از نظر تامین برق به دو دسته کلی تقسیم می شود که آنها عبارتند از :

  1. نوع اول آن نیازی به شارژ کردن ندارد و به طور دائم کار می کند، چرا که آن به طور مستقیم به برق خودرو متصل می شود و انرژی خود را از برق خودرو دریافت می کند.
  2. نوع دوم آن باید به وسیله شارژر مخصوص خود شارژ شود، دقت داشته باشید که این نوع را باید قبل از استفاده شارژ کنید که اصولا ۴۸ ساعت باید آن را در شارژ نگهداری نمایید. قیمت این نوع از نصب جی پی اس خودرو بستگی به مدل های آن دارد، برخی از آنها مدل های پیشرفته تری دارند و به همین دلیل قیمت آنها تا حدودی بلا است و برخی از آنها مدل های پایین تری دارند و قیمت آنها هم پایین تر است.

 

    1. نصب جی پی اس خودرو

نصب جی پی اس خودرو با عملکرد آنلاین و آفلاین 

شما زمانی که اقدام به نصب جی پی اس خودرو می نمایید باید در مورد عملکرد آن اطلاعات خود را بیشتر کنید. عملکرد ردیاب در زمانی که آفلاین و آنلاین باشد متفاوت است و به همین دلیل زمانی که مسیریاب آفلاین باشد تمامی اطلاعات دریافتی را به صورت نقطه ای و یا از طریق اس ام اس به تلفن همراه شما ارسال می کند. یعنی در این شرایط شما می توانید موقعیت خودروی خود را در هر مکان جغرافیایی که باشد به صورت اس ام اس دریافت کنید.

زمانی که می خواهید از جی پی اس آنلاین استفاده کنید باید بسته اینترنتی خود را به دائم روشن نگه دارید، در این صورت تمامی اطلاعات خودرو به طور همزمان با حرکت خودرو به شما داده می شود، به طور کلی باید بدانید که استفاده کردن از این حالت جی پی اس مزیت های بسیاری دارد، چرا که اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربرد قرار می دهد و شما به راحتی می توانید با آن کار کنید.

 

نصب جی پی اس خودرو

ویژگی های ردیاب اتوموبیل

یکی از مهمترین ویژگی هایی که ردیاب اتوموبیل دارد این است که موقعیت خودروی شما را با دقت بسیار فراوانی که کمتر از دو متر است بر روی گوشی همراه شما نشان می دهد، همچنین یکی دیگر از ویژگی های مهم آن این است که تمامی مسیرهایی که اتوموبیل رفته است و یا توقف داشته است را ذخیره می کند و به شما نشان می دهد. برخی از ردیاب‌هایی که پیشرفته تر هستند می توانند تمامی اطلاعات مربوط به سنسور سوخت، سنسور دما و … را به شما نشان دهند. این نوع از ردیاب ها قیمت بالاتری دارند و شما می توانید برای نصب این نوع از آنها از کسانی که در این زمینه تجربه بیشتری دارند کمک بگیرید.

دقت داشته باشید که برای نصب جی پی اس خودرو نمی توانید آن را در هر مکانی که مایل هستید نصب کنید، چرا که نصب آن به مدل ماشین شما بستگی دارد. کسانی که این ردیاب ها را بر روی خودروی شما نصب می کنند، سعی می کنند آنها را در مکانی نصب نمایند که سارقین متوجه وجود آن نشوند تا در صورت لزوم به راحتی بتوانید موقعیت خودروی خود را پیدا کنید. اما به طور کلی باید بدانید که محل قرار دادن مسیر یاب به تامین برق مورد نیاز آن بستگی دارد.

برخی از ردیاب هایی که برق مورد نیازشان از باتری مخصوص خودشان تامین می شود، هیچ گونه محدودیتی در محل نصب نخواهند داشت، اما برخی دیگر از ردیاب هایی که برق مورد نیازشان از باتری ماشین تامین می شود باید به سیم کشی باتری ماشین متصل شوند. برای نصب جی پی اس خودرو که انرژی آن از برق ماشین تامین می شود باید آنها را روی داشبورد و یا پشت ضبط نصب کنید، بر این اساس باید بدانید سیم کشی های تغییر خواهند کرد و تغییر داردن آن بید به وسیله فرد متخصصی باشد. شما ردیاب نوع اول را خودتان می توانید نصب کنید ولی نوع دوم را باید فرد حرفه ای نصب نماید.

دقت نصب جی پی اس خودرو

همانطوری که بیان کردیم و متوجه شدید اگر نصب جی پی اس خودرو در نوع پیشرفته بشد از جمله گران قیمت ترین تجهیزات اتوموبیل به شمار می رود و به همین دلیل باید برخی از نکات را در مورد نصب آن بدانید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد آنها وجود دارد این است که آنها قدرت بسیار بالایی دارند و اطلاعات را به خوبی می توانند دریافت کنند. آنها تقریبا موقعیت مکانی خودروی شما را در هرجایی که باشد به شما نشان می دهد، در برخی از مواقع فاصله آن حدود دو متر است و در برخی از مواقع دیگر آن هیچ فاصله ای ندارد.

یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد و باید آن را انجام دهید این است که در هنگام نصب جی پی اس خودرو موقعیت خود را بر روی آن ثبت کنید، چرا که در این صورت عملکرد ردیاب بسیار بهتر می شود و قدرت بیشتری نیز دارد. برای اینکه به بهترین نحو ممکن جی پی اس خودروی خود را نصب کنید بهتر است از کسانی که در این زمینه تخصص بیشتری دارند کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات تخصصی و مشاوره با کارشناسان نیکان جی پی اس در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *