مکان یاب خودرو چه اهمیتی در زندگی ما دارد ؟

مکان یاب خودرو

مکان یاب خودرو و اهمیت آن

امروزه همه ما در یک جامعه به هم فشرده زندگی می‌کنیم و هر روز ممکن است مشکلات جزئی برایمان بوجود آید. یکی از این مشکلات جزئی، زمانی است که فرد وقت خود را صرف جستجو برای خودرو می کند زیرا آن‌ها فراموش کرده‌اند کجا پارک کرده‌اند. یکی دیگر از این مشکلات که امروزه ممکن است برای هر شخصی اتفاق بیفتد سرقت خودرو می باشد. ما برای این مشکل شما راه حل جدیدی را پیشنهاد می کنیم و آن استفاده از مکان یاب خودرو می باشد. با نصب مکان یاب خودرو دیگر نگران سرقت خودرو خود نباشید و در هر لحظه و زمان، مکان خودرویتان را چک کنید. هر سال، اتومبیل‌های بیشتری تولید می ‌شوند. علاوه بر این، همانطور که مراکز خرید بیشتری ایجاد می‌ شوند، محوطه ‌های پارکینگ  جای کمتری دارند. این یک مساله مشترک ایجاد می‌ کند که بسیاری از مردم تجربه کرده‌اند.

مکان یاب خودرو
مکان یاب خودرو

بعضی مواقع ما از خانه خارج می شویم، به محوطه پارکینگ می رسیم و متوجه می شویم که فراموش کرده ایم در کجا خودروی خود را پارک کرده ایم، وقت با ارزشی را صرف گشتن دنبال خودرو خود می کنیم. بنابراین، با این تکنولوژی هوشمند مکان یاب خودرو می توانیم مکان خودرو خود را خیلی ساده پیدا کنیم. این وسیله یک راه ‌حل عالی برای این مسئله مشترک خواهد بود و هم اکنون در دسترس شما می باشد.

چگونه مکان یاب خودرو باعث امنیت بیشتر خودرو می شود؟

تامین امنیت بیشتر برای وسایل نقلیه شخصی یک اجبار است. این هدف اصلی مکان یاب خودرو است. این یک وسیله ردیابی عالی برای شما است که وسایل نقلیه خود را ایمن نگاه دارند. این وسیله می ‌تواند مستقیما به گوگل مپ متصل شود و با دقت بالا، سرعت بالا خودروی شما را رصد کند. همچنین یک کارت گزارش روزانه از وسایل نقلیه را نگه می ‌دارد. این وسیله در خودرو شما به صورت مخفی نصب می شود. پس دیگر نگران امنیت خودرو خود نباشید.

یک مکان یاب چگونه کار می‌کند؟

این وسیله یک دستگاه جهت ‌یابی است که به طور معمول توسط وسیله نقلیه یا فردی که از سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) برای ردیابی حرکات و تعیین موقعیت آن استفاده می‌ کند، انجام می‌ شود. داده‌ های مکانی ثبت‌ شده می ‌توانند در داخل واحد ردیابی خودرو ذخیره شوند یا به یک دستگاه متصل به اینترنت با استفاده از تلفن همراه (GPRS یا SMS)، رادیو یا مودم ماهواره‌ای منتقل شوند. این اجازه را می ‌دهد تا محل نمایش در مقابل یک پس ‌زمینه نقشه هم در زمان واقعی و یا هنگام تجزیه و تحلیل مسیر، با استفاده از نرم‌افزار ردیابی GPS به نمایش گذاشته شود. نرم‌افزار ردیابی داده برای تلفن‌های هوشمند با قابلیت GPS موجود است. به طور خلاصه این عمل شامل دریافت سیگنال‌های تخصصی دریافتی از ماهواره‌ها در مدار بالای زمین می باشد و  سپس دستگاه GPS قادر به تعیین موقعیت خود با ماهواره است.

چگونگی ردیاب خودرو

یک GPS اساسا حاوی یک ماژول GPS است که سیگنال GPS را دریافت کرده و مختصات را محاسبه می‌کند. داده های دریافتی، شامل حافظه بزرگی برای ذخیره کردن مختصات است. همچنین شامل یک مودم GSM / GPRS / LTE برای انتقال این اطلاعات به کامپیوتر مرکزی یا از طریق SMS و یا GPRS به شکل بسته‌های IP هستند. واحدهای ردیابی GPS بر مبنای ماهواره در هر جایی در جهان با استفاده از فن‌آوری ماهواره کار خواهند کرد. یکی از مزایای آن‌ها این است که به اتصال سلولی نیاز ندارند.

چگونگی عملکرد مکان یاب خودرو
چگونگی عملکرد مکان یاب خودرو

سیستم موقعیت یابی یک وسیله نقلیه GPS چه اطلاعاتی را ارائه می‌کند؟

سیستم ‌های مکان یاب خودرو به وسیله جی پی اس خودرو قادر به ارائه اطلاعات بیشتر نسبت به مکان یاب می ‌باشند. سیستم‌های کامپیوتری که از وسایل نقلیه مکان یاب GPS پشتیبانی می‌ کنند، اطلاعات را در طول زمان ردیابی می‌ کنند و مجموعه شگفت انگیزی از داده‌ها را در مورد جایی که وسیله نقلیه است ارایه می‌دهد، این عمل به شما نشان می دهد که چه در جهت و چه سرعتی در حال حرکت است. اکثر سیستم‌های مکان یاب خودرو حتی قادر به نظارت و کنترل توابع وسیله نقلیه مانند باز کردن درها هستند، از کار انداختن استارتر خودرو، شروع احتراق / توقف، نظارت بر زمان‌های بیکاری بیش از حد، هشدارها را زمانی تعیین می‌کنند که یک وسیله نقلیه از مرزی مشخص خارج می ‌شود یا از سرعت ‌های تنظیم ‌شده فراتر می ‌رود.

نصب ردیاب خودرو مشکل است؟

بستگی به دستگاهی دارد که در حال نصب آن هستید. برخی از مکان یاب خودرو به صورت افزونه هستند و به سادگی دستگاه را به وسایل نقلیه خود متصل می کنید . سایر وسایل نیاز به سطح بالاتری از مهارت فنی دارند و برای نصب نیاز به یک متخصص  دارید.

مسئولیت ما برای حفظ نرم‌افزاری که برای مکان یاب خودرو به کار می‌ رود چیست؟

سیستمی که از مکان یاب خودرو شما پشتیبانی می ‌کند، میزبان نمایش زنده GPS و در دسترس شما از طریق هر کامپیوتری با یک اتصال اینترنتی است. خدماتی که به عنوان نرم ‌افزار به شما سرویس می دهد به طور کامل نیاز شما برای دانلود و نگهداری نرم‌افزار را حذف می ‌کند. همچنین به GPS اجازه می‌ دهد تا به طور مستمر خدمات پیشرفته را بدون هیچ هزینه اضافی به شما ارائه دهد.

مکان یاب خودرو مناسب برای شرکت ها

با مکان یاب خودرو می توان فهمید که کدام خودرو شرکت نزدیک ‌ترین پاسخ‌ دهنده است و می ‌تواند اولین پاسخ‌ دهنده باشد و می توان فهمید کدام کارمندان ناکارآمد هستند و یا فقط زمان شرکت را هدر می دهند. با داشتن این اطلاعات غیرقابل‌ انکار در مورد عملکرد کارمندان، شما می ‌توانید کارمندانی را که بیش ‌ترین هزینه را برای شما دارند، اصلاح یا حذف کنید. استفاده از این ردیاب ماشین به شما کمک می کند تا بهره وری بیشتری داشته باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *