ردیاب حیوانات از نوع ردیاب های ماهواره ای می باشد که برای ردیابی و جلوگیری از گم شدن حیوانات خانگی طراحی شده است. این ردیاب ها بسیار شبیه ردیاب های کودکان بوده و با یک بار شارژ کردن آن تا چند روز می توانید استفاده کنید. به دلیل کوچک و قابل حمل بودن این نوع ردیاب، به راحتی می توانید آن را روی قلاده ی حیوان خانگی خود ببندید بدون اینکه آزار و ناراحتی برای آن ها پیش بیاید. از گذشته تا به امروز افراد زیادی به دلایل مختلف زندگی خود را با حیوانات به اشتراک گذاشته و آن ها را وارد خانه ی خود کرده اند، وقتی حیوانی وارد زندگی ما می شود کم کم ارزشمند شده و از لحاظ احساسی به او وابسته خواهیم شد و اگر روزی نباشد، جای خالی او حس خواهد شد. پس برای حفظ امنیت و راحتی و سهولت در نگهداری حیوان خانگیمان باید اقدامی انجام دهیم تا در هر زمان و مکانی خیالمان از بابت مکان و امنیت آن راحت باشد. استفاده از ردیاب حیوانات راه حلی آسان و مطمئن برای داشتن اطمینان از جا و مکان حیوان خانگی شما می باشد.

ممکن است شما بخواهید حیوان خانگی خود را به تعطیلات یا حتی پارک ببرید، همان طور که می دانید حیوانات نیز مانند انسان ها به گردش و هوای آزاد نیاز دارند و همچنین تنها گذاشتن آن ها در خانه در هنگام تعطیلات نیز کار عاقلانه ای نیست؛ پس ردیاب حیوانات یک وسیله ی ضروری برای شما و حیوان خانگیتان است تا حتی در هنگامی که چشمتان به او نیست و حرکاتش را زیر نظر ندارید او را گم نکنید.

کاربرد ردیاب حیوانات در نگهداری آن ها

از ردیاب حیوانات برای ردیابی و پیدا کردن مکان حدودی آن ها استفاده می شود. این نوع ردیاب مجهز به جی پی اس بوده و مکان دقیق یا مکان حدودی حیوان مجهز به آن را نشان می دهد. این نوع ردیاب ها معمولا به سیستمی مجهز می باشند که می توان با وارد کردن یک مکان جغرافیایی خاص در آن در صورت خارج شدن سگ یا گربه از این محدوده به وسیله ی ردیاب به ما خبر داده شود. به این صورت که شما یک منطقه ی امن برای بازی خرگوش یا سگ  و گربه ی خود در ردیاب به صورت یک مکان جغرافیایی وارد می کنید و اگر حیوان شما از این منطقه خارج شد بلافاصله یک پیام برای ردیاب حیوانات شما ارسال خواهد شد. به علاوه شما میتوانید یک یا چند منطقه ی خطر نیز در ردیاب تعریف کنید تا اگر حیوان خانگی شما وارد این منطقه شد، به شما اطلاع داده شود.

در هنگام خرید ردیاب حیوانات به این نکته توجه داشته باشید که یک ردیاب بدون پورت خارجی و مهر و موم شده خریداری کنید. همچنین ضد آب بودن ردیاب حیوانات نیز نکته ای قابل توجه می باشد؛ زیرا حیوان خانگی شما ممکن است در هنگام بازی وارد آب شود تا خود را به هر صورتی خیس کند در صورت ضد آب نبودن ردیاب، دستگاه از کار افتاده و دیگر قابل استفاده نمی باشد. نکته ی دیگر اینکه در هنگام خرید ردیاب ، بر حسب نوع حیوان خانگی خود، یک ردیاب راحت و سبک انتخاب کنید تا موجب آزار و ناراحتی حیوان خانگیتان نشود.

انواع ردیاب پرندگان و کاربرد آن ها

برای افرادی که عاشق پرندگان هستند و ترس از پرواز کردن و رفتن پرنده ی خود دارند، داشتن این نوع ردیاب حیوانات امری ضروری می باشد. این نوع ردیاب، در عین کارآمدی دستورالعمل استفاده ی بسیار آسانی دارد. نوعی از آن مانند قفل به پای پرنده بسته می شود و جی پی اس نیز درون ان تعبیه شده است که از طریق آن می توان مکان پرنده را ردیابی کرد. نوع دیگری از ردیاب پرندگان نیز وجود دارد که یک کوله پشتی کوچک در پشت پرندگان تعبیه می شود و جی پی اس نیز درون آن قرار می گیرد. کوله پشتی بسیار سبک بوده و مانع پرواز پرنده یا ایجاد ناراحتی در آن نمی شود.

ردیاب پرندگان
ردیاب پرندگان

انواع ردیاب سگ و کاربرد آن ها

سگ ها حیوانات بازیگوشی هستند که دوست دارند جست و خیز کنند و از مکانی به مکان دیگر بدوند. اگرچه این حیوانات بامزه اکثر اوقات در کنار صاحب خود می مانند اما یک ملخ یا پروانه به راحتی می تواند حواس آن ها را پرت کرده و موجب گم شدنشان بشود. در صورت داشتن یک ردیاب حیوانات مناسب، شما می توانید به راحتی سگ بازیگوش خود را مکان یابی کرده و او را پیدا کنید. این نوع ردیاب ها به وسیله ی یک دستگاه کوچک سوئیچ مانند که ممکن است در اندازه و اشکال مختلف باشد به قلاده ی سگ وصل می شوند و از طریق اپلیکیشن مخصوص، به گوشی شما متصل می شوند. از این راه به راحتی از طریق جی پی اس حرکات و محل بازی سگتان را پیدا کنید و به دنبال او بروید . همچنین نوع دیگری از ردیاب حیوانات وجود دارد که خود مانند قلاده به گردن سگ بسته می شوند و دیگر نیازی به قلاده ی دیگر نیست . این نوع ردیاب نیز به وسیله ی اپلیکیشن به گوشی وصل می شود. این نوع ردیاب حیوانات به راحتی قلاده ی خود سگ خواهد بود و مزاحمت و حساسیتی برای حیوان خانگی شما ایجاد نخواهد کرد.

ردیاب حیوانات خانگی
ردیاب حیوانات خانگی

ویژگی های بهترین ردیاب حیوانات

  • ردیاب حیوانات باید دارای برد قدرتمند باشد
  • در اندازه ای باشد که باعث آزار و ناراحتی حیوان نشود
  • باتری قوی و با کیفیت و دارای طول عمر زیاد باشد
  • کاملا ضد آب باشد
  • از تکنولوژی روز برخوردار بوده و بهترین امکانات را ارائه دهد
  • جی پی اس آن با سرعت و درست کار کند

برای بدست آوردن اطلاعات فروش ردیاب با کارشناسان نیکان جی پی اس در تماس باشید.