ردیاب جیبی وسیله ای بسیار کوچک و قابل حمل می باشد که قابلیت های بسیاری داشته و می توانید با وصل کردن آن به وسایل شخصی و البسه، خیالتان از گم نشدن اشیا و افراد لازم به مراقبت راحت باشد. در عصر امروز که مشغله ها زیاد شده و امنیت کافی برای وسایل شخصی و افراد خانواده که نیاز به مراقبت دارند وجود ندارد، ردیاب ها این کار را برای شما انجام می دهند. ردیاب جیبی برا کنترل مکان فرزندان شما و افراد سالمندی که سابقه ی آلزایمر و بیماری هایی از این قبیل دارند بسیار مناسب می باشد. این نوع ردیاب ها تا به حال جان افراد بسیاری را از خطراتی که تهدیدشان می کرده نجات دهند و همچنین منجر به پیدا شدن اشیا شخصی با ارزش شده اند.

جی پی اس و ردیاب جیبی

جی پی اس مخفف شده ی Global Positioning System که به معنی سیستم موقعیت یاب جهانی می باشد، است. یعنی با این دستگاه می توانید موقعیت مکانی خود را اعلام و موقعیت مکان دیگران را با استفاده از برقراری ارتباط با ماهواره های موقعیت یاب پیدا کنید.

ردیاب جیبی
ردیاب جیبی

ردیاب جیبی کودکان چگونه کار می کنند؟

جی پی اس ها با مجموعه ای از حداقل 24 ماهواره مکان یابی و راهنمایی مسیر را انجام می دهند. ماهواره های موجود در گذشته به دستور وزارت دفاع ایالات متحده ی آمریکا ساخته شده اند؛ در گذشته جی پی اس ها فقط در اهداف نظامی به کار گرفته می شدند اما با گذشت زمان برای مصارف عمومی نیز از آن ها استفاده شد. ماهواره ها در مدار زمین قرار گرفته اند و در حال چرخش به دور زمین می باشند و به صورت رایگان در تمام نقاط زمین در دسترس همه ی افراد هستند. ایستگاه های موجود در زمین با این ماهواره ها در ارتباط اند و با استفاده از دستگاه های گیرنده ی جی پی اس موقعیت مکانی شما را روی زمین به دست می آورد. ردیاب ها سیگنال های رادیویی را پیوسته به ماهواره ها ارسال می کنند و از ماهواره ها سیگنال هایی را دریافت می کنند که موقعیت شما را روی زمین مشخص می کند پس شما از طریق دستگاه جی پی اس خود و کمک سه یا چهار ماهواره، داده ها را پردازش کرده و موقعیت هر شخص را در هر مکان روی زمین در هر ساعتی از شبانه روز نشان دهد.

 کاربرد ردیاب جیبی GPS

همان طور که از روی نام آن پیداست، عمده کاربرد آن مکان یابی می باشد. با کمک دستگاه های مکان یاب که روی گوشی نصب می شوند یا دستگاه های مخصوص مجزا، می توانید مکان دقیق فرد یا شی که جی پی اس را به همراه دارد را پیدا کنین.

امروزه کاربرد مسیر یاب جیبی فراتر می باشد؛ حفظ امنیت و بررسی مکان های رفت و آمد کودکان خردسال، سالمندان و حتی مسیر یابی و تحت نظر گرفتن اشخاص مهم و متهمان در حال گریز از کاربرد های مسیر یاب جیبی است. تاکنون جان افراد زیادی از خطر مرگ و در لحظات حساس با کمک این مسیر یاب جیبی نجات یافته است. همچنین در دستگیری آدم ربایان و جنایتکاران نیز بسیار مفید بوده است.

والدین همواره نگران فرزندان خود در مسیر رفت آمدشان هستند؛ زیرا کودکان درک صحیحی از خطرات و رویداد های جامعه ندارند و در خارج از خانه چه تنها و حتی همراه با والدین خود نیز از خطرات مصون نیستند. مخصوصا در چند وقت اخیر که گزارشاتی مبنی بر دزدیده شدن کودکان، گم شدن نوجوانان و گزارشات تعرض افزایش یافته است، امنیت کودکان و افرادی که توانایی مراقبت از خود را ندارند در اولویت قرار گرفته است. پدر مادران شاغل، مخصوصا مادران شاغل که در طول روز از وضعیت فرزندان خود بی اطلاع هستند و همواره نگران وضعیت آن ها. ردیاب جیبی این امکان را به پدر و مادر های شاغل می دهد تا هم از مکان دقیق آن ها اطلاع داشته باشند و هم از طریق شنود با فرزند خود مکالمه ی دو طرفه داشته باشند. همچنین این ردیاب ها دارای یک شاسی می باشد که در هنگام خطر با فشردن آن، ردیاب جیبی والدین را از خطر مطلع می سازد.

کوچکترین ردیاب شخصی
کوچکترین ردیاب شخصی

 

انواع ردیاب جیبی

ردیاب های جیبی در انواع مختلف و بنا به سن شخص در ابعاد و رنگ و طرح های مختلف به بازار عرضه شده اند. هر شخص با توجه به روحیات فرزندانش می تواند طرحی را که می خواهد خریداری کند یا می توان طرحی را خریداری کرد که جلب توجه نکند. جنس ردیاب جیبی عموما ضد آب و ضد ضربه بوده و به صورت اکسسوری و تزیینات بسیار جالب که عموما به شکل دستبند، ساعت، گردنبند، آویز سوییچی و این گونه لوازم ساخته می شوند. امواج ردیاب جیبی کاملا بی ضرر بوده و برای هیچ قشر سنی مشکلی ایجاد نمی کند.

ردیاب جیبی GPS همچنین انواع مختلفی دارد که میتوان به نمونه های :
-ردیاب های شارژی و باطری خور

-ردیاب خودرو

-ردیاب کوچک شخصی

-ردیاب های به اصطلاح جاسوسی در سایز های بسیار کوچک که در عینک، خودکار، داخل کفش و حتی داخل دندان جاسازی می شوند.

-ردیاب باطری خور با شارژ ماهانه،

-ردیاب جیبی کودکان

-ردیاب باطری خور با شارژ هفتگی

-ردیاب خورشیدی که بدون نیاز به باطری و شارژ کردن می باشند

-ردیاب آنلاین و آفلاین

-ردیاب مخصوص نوزادان

ردیاب جیبی
ردیاب جیبی

هر نوع ردیاب جیبی و جی پی اس نام برده شده از لحاظ کارکرد و ارسال و دریافت اطلاعات، نوع آفلاین بودن یا آنلاین بودن، تنظیمات و … روش و دسترسی مخصوص به خود را دارد و هنگام خرید می توانید از فروشنده جنس مورد نیاز خود را درخواست کرده و در مورد نحوه ی کار کرد آن کمک بخواهید. در کل ردیاب جیبی بهترین روش برای ایجاد امنیت و آسودگی خیال در طی روز برای فرزندان شما می باشد. با خرید یک جی پی اس می توانید به راحتی دغدغه ها و شلوغی های روزانمه را پشت سر بگذارید، بدون اینکه نگران گم شدن دلبندانتان باشید.